ДНІПРОГАЗ БЕЗПІДСТАВНО ПРИПИНЯЛО ГАЗОПОСТАЧАННЯ СПОЖИВАЧАМ

Це під час свого розслідування встановило Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.

Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» безпідставно припинило газопостачання побутовим споживачам шляхом механічного від’єднання від системи газопостачання. Об’єктивність таких припинень газопостачання товариством підтверджено не було. Безпідставне припинення газопостачання (розподілу природного газу) споживачу є порушенням з боку газорозподільного підприємства, яке спричиняє збитки та тягне за собою відповідальність відповідно до Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494.

У період з липня 2014 року та поточний період 2016 року на ринку розподілу природного газу в територіальних межах міста Дніпро та Дніпропетровського району (крім сіл Любимівка, Перше травня, Степове, Чумаки, Маївка, Зоря, Балівка, Партизанське та радгоспу «Дзержинець») Дніпропетровської області, на якій розташовані газорозподільні мережі, що перебувають у власності (користуванні) товариства, становище ПАТ «Дніпрогаз» є монопольним (домінуючим), оскільки на цьому ринку у нього немає жодного конкурента.

ПАТ «Дніпрогаз» при припиненні газопостачання споживачам, оформлювало акти з порушенням вимог чинного законодавства у сфері газопостачання.

В умовах конкуренції ПАТ «Дніпрогаз» не змогло б визначати умови обороту товару, оскільки споживачі могли б обирати іншого надавача послуг і товариство втрачало б власну долю ринку, тому такі дії були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

За результатом розгляду справи на публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» накладені штрафні санкції у розмірі 68 тис. грн.

Крім того, Дніпропетровське тервідділення також зобов’язало товариство припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції у  десятиденний строк.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар