Дніпропетровська аптека-склад сплатить понад двісті тисяч гривень за поширення інформації, що вводить в оману

Господарський суд Дніпропетровської області 10.08.2017 задовольнив повністю позовні вимоги Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету стягнути з приватного підприємства  «Полюс Віта» (м. Нікополь) до Державного бюджету України 228 000, 00 грн (114 000, 00 грн штраф + 114 000, 00 грн пеня).

Рішенням адміністративної колегії Дніпропетровського тервідділення АМКУ від 27.11.2015 дії ПП «Полюс Віта» щодо поширення неточної інформації про свою господарську діяльність (у вигляді інформації «Аптека склад» в аптечному закладі підприємства в той час, як аптечний заклад займається роздрібною торгівлею лікарськими засобами, не є аптечним складом), та неточної інформації про ціни на лікарські засоби, шляхом розміщення на рекламному банері, що містився на аптечному закладі, інформації у вигляді напису «Самые низкие цены»,  в той час, як  роздрібні ціни на лікарські засоби в цьому аптечному закладі не були самими нижчими, були визнані порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. На підприємство накладено штраф 114 000 грн загалом. Також підприємство було зобов’язано привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Рішення органу АМКУ було оскаржено ПП «Полюс Віта» до господарського суду Дніпропетровської області. 18.04.2016 в задоволені позову було відмовлено.
Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 05.12.2016 рішення господарського суду Дніпропетровської області залишено без змін.

У зв’язку з не сплатою ПП «Полюс Віта» у двомісячний строк  штрафу  Дніпропетровське тервідділення АМКУ нарахувало пеню у розмірі 114 000, 00 грн.

Рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов’язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу. За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі 1,5% від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.
Органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.
Протягом п’яти днів з дня сплати штрафу суб’єкт господарювання зобов’язаний надіслати відповідно до Антимонопольного комітету України або його територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу. Суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до державного бюджету.

Судом було встановлено, оскільки до цього часу ПП «Полюс Віта» штраф та пеню не сплатило; рішення органу АМКУ від 27.11.2015 в установленому законом порядку не скасоване а доказів  відкриття провадження Вищим господарським  судом України по розгляду касаційної скарги на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду підприємством не надано); позовні вимоги Дніпропетровського тервідділення АМКУ підлягають задоволенню в повному обсязі.
Разом з тим, ПП «Полюс Віта» зобов’язано припинити поширення інформації «Аптека склад» на вивісці, що розміщена на фасаді аптечного закладу, та інформації про ціни на лікарські  засоби у вигляді  напису «Самые   низкие цены» на  рекламному банері цього ж закладу, розташованого за адресою м.  Дніпро, вул.  Харківська 7-а, прим.1, Аптека №5.

Рекомендовані публікації

Додати коментар