ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ОШТРАФОВАНЕ ЗА ЗЛОВЖИВАННЯ МОНОПОЛЬНИМ СТАНОВИЩЕМ

Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» на 68 000 гривень за ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Так, до відділення звернувся депутат Кам`янської (Дніпродзержинської) міської ради та повідомив про відмову ПАТ «Дніпропетровськгаз» побутовим споживачам у проведенні, за рахунок товариства, ремонту газових лічильників та/або безоплатного встановлення нових.

Законодавством України передбачено обов’язок газорозподільного підприємства в  забезпеченні комерційного обліку природного газу за власний рахунок.

Разом з тим, як було встановлено відділенням, ПАТ «Дніпропетровськгаз» було економічно незацікавлене у забезпеченні споживачів газовими лічильниками за власний рахунок, адже впродовж 2015 року та за поточний період 2016 року, товариством було відремонтовано та безкоштовно встановлено у загальній сумі 24% від всієї кількості газових лічильників споживачів. Інші 76 % побутових споживачів було змушено забезпечувати комерційний облік природного газу шляхом ремонту існуючого газового лічильника або покупки нового за власний рахунок.

Не виконуючи установку нових газових лічильників, або ремонт тих, які були визнані непридатними до подальшого використання за результатами періодичної повірки, товариство фактично отримувало дохід, у вигляді вартості не наданих послуг ремонту та установки газових лічильників, яку закладено в структурі тарифу на розподіл природного газу.

Такі дії були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, оскільки за умов існування значної конкуренції на ринку відбувалося б змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття переваг над іншими учасниками ринку завдяки власним досягненням.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» є суб’єктом господарювання, який протягом 2015 року та поточного періоду 2016 року займає монопольне (домінуюче) становище на ринку розподілу природного газу в межах території Дніпропетровської області, крім міст Дніпро, Інгулець, Кривий Ріг, крім Інгулецького району; сіл Дніпропетровського району: Любимівка, Перше травня, Степове, Чумаки, Маївка, Зоря, Балівка, Партизанське, радгоспу «Дзержинець», на якій розташовані газорозподільні мережі, що перебувають у власності (користуванні) товариства.

Тобто, за наявності альтернативи вибору газорозподільного підприємства, ПАТ «Дніпропетровськгаз» змушено було б дотримуватись встановленого законодавством України порядку надання населенню послуг з розподілу природного газу, оскільки могло б втратити своїх споживачів.

Окрім сплати штрафних санкцій у розмірі 68 000 гривень, ПАТ «Дніпропетровськгаз» зобов’язане в двомісячний термін припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар