Дніпропетровський адміністративний суд неправомірно вимагав викласти українською мовою позовну заяву про визнання рішення АМКУ недійсним

Дніпропетровський окружний адміністративний суд продовжить розглядати заяву за позовом особи про визнання рішення Антимонопольного комітету України недійсним та протиправним. Дніпропетровський апеляційний суд 13.09.2017 скасував ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду та направив справу для продовження розгляду.

Так, у червні 2017 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась особа із позовом про визнання рішення Антимонопольного комітету України недійсним та протиправним; зобов’язанням розглянути її скаргу від 26.04.2017; стягнути з Антимонопольного комітету України моральну шкоду у розмірі 2000,00 грн. та 20 грн. за кожен наступний день, починаючи з 21.06.2017 до винесення судом рішення у цій справі або усунення Антимонопольним комітетом України порушень закону.
Позивач просив звільнити його від сплати судового збору.

Однак, Дніпропетровський окружний адміністративний суд залишив позовну заяву без руху та надав строк для усунення недоліків, зокрема, – надати до суду оригінал документа про сплату судового збору у розмірі 1280,00 грн; позовну заяву викласти українською мовою; надати письмові докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

Не погодившись з зазначеним, позивач звернувся до суду апеляційної інстанції. Суд апеляційної інстанції визнав такі висновки суду необґрунтованими, враховуючи наступне.
Суд першої інстанції не надав оцінку доводам позивача щодо необхідності звільнення його від сплати судового збору, як малозабезпеченої особи.

Крім того, ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції визначив, що при зверненні до суду позивач не надав письмові докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Однак, як зазначив суд апеляційної інстанції, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Що ж до викладення позовної заяви українською мовою, то суд апеляційної інстанції встановив, що вимоги до позовної заяви не містять обов’язку щодо викладення позову виключно державною мовою. Судочинство в Україні у цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови),  за згодою сторін суди можуть здійснювати провадження цією регіональною мовою (мовами).

Таким чином, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду та направив справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Рекомендовані публікації

Додати коментар