Донецькі антимонопольщики виявили змову на торгах

ТОВ «Укрмет Груп» та ТОВ «Енерсол Груп» оштрафовані на 68 тис грн. кожний за узгодження поведінки під час торгів.

В ході здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Донецьке тервідділення АМКУ проаналізувало матеріали процедури відкритих торгів, проведеної у квітні-липні 2016 року комітетом з конкурсних торгів державного підприємства «Красноармійськвугілля», на закупівлю труб, трубок, порожнистих профілів, безшовних зі сталі (труб та арматури).

За результатами проведення процедури закупівлі, переможцем було визнано ТОВ «Укрмет Груп», з яким замовник уклав договір на загальну суму 11 841 600,00 грн.

Однак, як стверджують антимонопольщики, аналіз документів та інформації щодо проведення вказаної процедури закупівлі свідчив про те, що під час підготовки пропозицій конкурсних торгів між учасниками ТОВ «Укрмет Груп» та ТОВ «Енерсол Груп» відбулось узгодження участі у конкурсній процедурі.

Так, Донецьке тервідділення АМКУ виявило нехарактерну схожість в оформленні документів учасників торгів, також документи одного підприємства були затверджені печаткою іншого. Також було встановлено, що фінансовий директор ТОВ «Енерсол Груп», Дмитрук Олексій Валерійович, та заступник директора з маркетингу ТОВ «Укрмет Груп», Дмитрук Антон Валерійович, мають між собою родинні зв’язки, а також протягом 01.01.2016 – 30.11.2016 року між учасниками процедури закупівлі існували сталі ділові та господарські відносини, що підтверджується взаємними розрахунками.

З огляду на ці факти орган Комітету визнав, що обидва товариства вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50 та визначене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що і наклав на них відповідні штрафні санкції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар