Донецькі антимонопольщики з’ясували хто має право використовувати позначення «Золотий вік»

Донецьке тервідділення АМКУ закрило провадження у справі проти ФОП Козурман М.М. про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

До тервідділення АМКУ звернулось ПП «Золотой Век» (м. Запоріжжя) із заявою щодо неправомірного використання фізичною особою – підприємцем Козурман Марією Михайлівною позначень (знаку для товарів і послуг) «Золотий Вік ювелірний завод».

Здійснюючи свою господарську діяльність, ФОП Козурман М.М. використовує шафи для ювелірних виробів та рекламні вивіски, на яких розташовані позначення (знак для товарів і послуг) відомого бренду «Золотий Вік ювелірний завод», однак саме ПП «Золотой Век», яке раніше почало використовувати його у своїй господарській діяльності, не надавало підприємцю згоди на таке використання.

Починаючи з 2013 року ФОП Козурман М.М. і ПП «Золотой Век» перебувають у договірних відносинах предметом яких є виготовлення ювелірних виробів із золота або срібла зі вставками або без вставок.

Відповідно до умов зазначеного договору ПП «Золотой Век» зобов’язаний виготовити за завданням і з матеріалів ФОП Козурман М.М. ювелірні вироби із золота або срібла зі вставками або без вставок, а підприємець, замовник, зобов’язаний прийняти виконану роботу і сплатити її вартість.

Натомість, право використовувати при реалізації замовлених для виготовлення ювелірних виробів позначення (знак для товарів і послуг) «Золотий Вік ювелірний завод» умовами цього договору не передбачено.

Таким чином дії ФОП Козурман М. М. із використання в господарській діяльності позначення «Золотий Вік ювелірний завод» без згоди ПП «Золотой Век», за визначенням органу Комітету, містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання позначень (знак для товарів і послуг) без дозволу (згоди) суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати їх або схожі на них позначення у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.

Відповідно Донецьке тервідділення АМКУ надало підприємцю обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.
Згодом ФОП Козурман М. М. та ПП «Золотой Век» повідомили відомству, що ними були проведені перемовини в результаті яких вони досягли згоди стосовно всіх питань, що були предметом розгляду органу Комітету.
В результаті донецькі антимонопольщики закрили провадження у справі у зв’язку з виконанням рекомендацій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар