Донецьке тервідділення АМКУ викрило змову на торгах

Донецьке тервідділення АМКУ викрило змову на торгах

Донецькі антимонопольщики оштрафували ТОВ «Скайбілд Ленд» та ТОВ «Идеал» на 68 000 грн кожного за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У липні 2017 року комунальна лікувально-профілактична установа «Великоновосілківська центральна районна лікарня» проводила відкриті торги на закупівлю робіт «Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі лікувального корпусу Великоновосілківської центральної районної лікарні Донецької області». Очікувана вартість закупівлі складала – 5 978 051 грн.

Участь у цій закупівлі взяли два учасники – ТОВ «Скайбілд Ленд» та ТОВ «Идеал».

Переможцем визнали ТОВ «Скайбілд Ленд», пропозиція якого була найбільш економічно вигідною. Однак згодом саму закупівлю скасували і відповідно із ТОВ «Скайбілд Ленд» не було укладено договір на виконання робіт.

У свою чергу тервідділення АМКУ, проаналізувавши документи та інформацію щодо проведення вищезазначеної процедури закупівлі, прийшло до висновку, що під час підготовки пропозицій конкурсних торгів між ТОВ «Скайбілд Ленд» та ТОВ «Идеал» відбулось узгодження участі у конкурсній процедурі.

А саме, працівники відомства виявили, що:

  • засновниками обох товариств є чоловік та дружина;
  • ТОВ «Скайбілд Ленд» та ТОВ «Идеал» подавали свої тендерні пропозиції з однієї IP-адреси;
  • ТОВ «Идеал» не подало всіх необхідних документів, що були передбачені тендерною документацією;
  • кошторисна документація обох підприємств була схожою;
  • товариства телефонували один одному під час проведення процедури закупівлі;
  • учасники не змагалися один з одним під час аукціонів.

Як вказують у відомстві, всі ці фактори у своїй сукупності вказують на узгодження (координацію) товариствами своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах (тендерах), зокрема, про обмін між ними інформацією.

Таким чином орган Комітету визнав, що ТОВ «Скайбілд Ленд» та ТОВ «Идеал» вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50 та визначене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що товариства і були відповідно оштрафовані.

Рекомендовані публікації

Додати коментар