Донецьке тервідділення АМКУ викрило змову на торгах

Донецьке тервідділення АМКУ викрило змову на торгах

ТОВ «Рембудпроект 2010» та ТОВ «Трест Донбасводбуд» оштрафовані на 136 тис грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Як з’ясували донецькі антимонопольщики обидва товариства протягом 2017 року разом брали участь у двох процедурах відкритих торгів, замовником яких виступало ТОВ «Управління капітального будівництва Слов’янського району».

За результатами проведення обох процедур закупівлі, переможцем було визнано ТОВ «Рембудпроект 2010», з яким замовник і уклав відповідні договори.

Однак, коли тервідділення АМКУ проаналізувало документи та інформацію щодо проведення обох процедур закупівель, то з’ясувало, що під час підготовки пропозицій конкурсних торгів між ТОВ «Рембудпроект 2010» та ТОВ «Трест Донбасводбуд» відбулось узгодження участі у конкурсних процедурах.

А саме, факторами, які вказують на те, що обидва учасника узгодили свої дії, стали:

– Існування сталих господарських відносин;

Кінцевим бенефіціаром ТОВ «Рембудпроект 2010» та ТОВ «Трест Донбасводбуд» як до, так під час та після проведення процедур закупівель була одна фізична особа.

– Наявність одних співробітників;

За даними Слов’янського об’єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області та Управління пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької, ТОВ «Рембудпроект 2010» та ТОВ «Трест Донбасводбуд», як до участі у обох процедурах закупівель, так і під час їх проведення мали деяких спільних співробітників, у тому числі і бухгалтера.

– Схожість в оформленні документів;

Окремі документи, складені під час підготовки до участі у торгах мають нехарактерні схожості у зовнішньому оформленні, зокрема, однакове розташування тексту по площині аркушу, однаковий зміст тексту окремих документів, однакові помилки тощо.

– Подання пропозицій з однієї IP-адреси.

Таким чином, врахувавши всі ці фактори, тервідділення АМКУ визнало, що ТОВ «Рембудпроект 2010» та ТОВ «Трест Донбасводбуд» вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50 та визначене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, та відповідно оштрафувало товариства на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар