Донецькі антимонопольщики виявили двох змовників

Донецькі антимонопольщики виявили двох змовників

Донецьке тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Євроальянс ЛТД» та ПП «Артмаркет» на 272 000 грн кожне за спотворення результатів чотирьох торгів.

Вказані суб’єкти господарювання подавали заявки на участь у чотирьох процедурах відкритих торгів на закупівлю твердого палива, замовником у яких був Відділ освіти Мар’їнської районної державної адміністрації.

Однак, як виявили в тервідділенні АМКУ, обидва учасники закупівель діяли узгоджено та не конкурували один з одним. Зокрема, на це вказує ряд таких факторів як:

– не завантаження одним з учасників документів у складі тендерних пропозицій;

– завантаження тендерних пропозицій обох учасників в один день з однієї ІР-адреси;

– існування між ними телефонних розмов;

– переведення найманих осіб з одного підприємства до іншого;

– надання безвідсоткової фінансової допомоги один одному;

– відсутність змагальності між суб’єктами господарювання під час участі в аукціонах.

Як вказують у відомстві, всі ці фактори у своїй сукупності не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників, а свідчать про узгодження (координацію) ТОВ «Євроальянс ЛТД» та ПП «Артмаркет» своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах, зокрема, про обмін між ними інформацією.

Таким чином, донецькі антимонопольщики визнали, що ТОВ «Євроальянс ЛТД» та ПП «Артмаркет» вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50 та визначене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, під час участі у 4ох процедурах закупівель за що і оштрафували обох учасників торгів на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар