ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» отримало штраф від АМКУ

ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» отримало штраф від АМКУ

Київське тервідділення АМКУ оштрафувало ДП «МА «Бориспіль» на 68 000 грн за зловживання монопольним становищем на ринку послуг з обробки вантажів в аеропорту.

Як встановили в Комітеті, підприємство в 2016 році значно підвищило вартість послуги з інформування вантажоотримувача про надходження вантажу, користуючись своєю ринковою владою на ринку послуг з обробки вантажів в аеропорту.

Так, протягом 2016 року ДП «МА «Бориспіль» тричі підвищувало вартість вказаної послуги, зокрема: з 01.01.2016 її розмір становив 55 грн без ПДВ, з 01.03.2016 – вартість була підвищена до 130 грн без ПДВ, а з 01.09.2016 – становила 175 грн без ПДВ.

Як вказують антимонопольщики, проведений ними аналіз динаміки зміни рівня рентабельності послуги у зв’язку із підвищенням ДП «МА «Бориспіль» її вартості, встановив, що протягом досліджуваного періоду при сталому попиті, питома вага собівартості послуги збільшилась у 1,8 рази, а сукупний дохід у 2,7 рази, що свідчить про те, що підприємство, користуючись своєю ринковою владою, збільшило отриманий прибуток від послуги з інформування вантажоотримувача про надходження вантажу за рахунок встановлення такої ціни, яку б неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

У відомстві наголошують, що збільшення прибутковості суб’єкта господарювання, який має монопольну владу на відповідному ринку, не може бути єдиною об’єктивною причиною для збільшення вартості послуги цього суб’єкта господарювання.

Згідно з наданою ДП «МА «Бориспіль» інформацією, при планових витратах на послугу з інформування вантажоотримувача про надходження вантажу у розмірі 88,00 грн (фактичні витрати склали 84,40 грн), підприємство встановило вартість послуги з 01.03.2016 у розмірі 130,00 грн, а з 01.09.2016 – у розмірі 175 грн.

Окрім того, тервідділення АМКУ встановлено, що при розрахунку витрат на послугу у 2016 році ДП «МА «Бориспіль» необґрунтовано завищило середню кількість слів в одному повідомленні (телеграмі) про надходження вантажу, що також обумовило встановлення економічно необґрунтованої вартості.

Таким чином АМКУ визнав, що дії ДП «МА «Бориспіль», які полягають у встановленні економічно необґрунтованої вартості послуги з інформування телеграмою вантажоотримувача про надходження вантажу, є порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з обробки вантажів в аеропорту.

Тепер, відповідно до рішення відомства, ДП «МА «Бориспіль» і має сплатити штраф та привести вартість вказаної послуги до економічно обґрунтованого рівня.

Рекомендовані публікації

Додати коментар