Два іноземні підприємства оштрафовані за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Два іноземні підприємства оштрафовані за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

ІП «АІС АВТО-ЮГ» та ІП «АІС-Запоріжжя» мають заплатити по 57 885 грн штрафу за вчинення антиконкурентних узгоджених дій під час торгів.

Так, 15 березня 2017 року Сатанівською селищною радою було проведено процедуру відкритих торгів по закупівлі легкового автомобіля (RENAULT LOGAN або еквівалент).

Переможцем відкритих торгів було визнано ТОВ дім «Фаворит Авто», пропозиція конкурсних торгів якого була найбільш економічно вигідною.

Однак Хмельницьке тервідділення АМКУ проаналізувавши тендерні пропозиції учасників торгів встановило, що ІП «АІС АВТО-ЮГ» та ІП «АІС-Запоріжжя» узгоджували свою поведінку щодо подання тендерних пропозицій під час підготовки та участі у торгах.

За словами антимонопольщиків, під час дослідження вони встановили обставини, які доводять факт узгодженої поведінки між учасниками на різних стадіях підготовки до участі в торгах.

Зокрема, такими обставинами стали:

  • однакові особливості оформлення документів поданих обома учасниками;
  • перебування у цивільно-правових відносинах – мали укладений договір на постачання мастил, масел та запчастин;
  • ІП «АІС АВТО-ЮГ» та ІП «АІС-Запоріжжя» спільно брали участь в 3 публічних закупівлях, які проводились протягом 2017 року, і в усіх випадках ІП «АІС АВТО-ЮГ» було технічним учасником тендерів, оскільки не здійснювало пониження ціни, а залишало незміною свою первинну пропозицію;
  • засновником та власником обох підприємств є Компанія «Радолін Трейдінг Лімітед» (Кіпр);
  • статути обох підприємств підписані однією особою за довіреністю, але в різні роки та підпис засвідчено одним і тим же нотаріусом Київського міського нотаріального округу;
  • на момент проведення процедури закупівлі в обох учасників не було в наявності автомобіля, що був предметом закупівлі – обидва планували придбати автомобіль в ПАТ «Рено Україна», з яким в них укладені дилерські договори;
  • ІП «АІС АВТО-ЮГ» та ІП «АІС-Запоріжжя» використовували однакову IP-адресу для участі у тендері.

Як вказує тервідділення АМКУ, всі ці обставини у своїй сукупності і взаємозв’язку вказують на узгоджену поведінку обох суб’єктів господарювання.

Таким чином вказані дії ІП «АІС АВТО-ЮГ» та ІП «АІС-Запоріжжя» були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів, за що органом Комітету і були оштрафовані обидва підприємства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар