Два товариства не переконали львівських антимонопольщиків, що не узгоджували своїх дій під час торгів “ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО”

Львівське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ “Суми-Елекгрод” на 60 тис. грн та ТОВ “Лассен” на 50 тис. грн за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосувалися спотворення результатів торгів.

Річ в тому, що ТОВ «Суми-Елекгрод» та ТОВ “Лассен”  у 2015 році взяли участь у відкритих торгах на закупівлю «Вироби з дроту, ланцюги та пружини (Електроди зварювальні)» проведених ПАТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО». Найбільш економічно вигідною було визнано пропозицію ТОВ «Суми-Електрод».

Львівське тервідділення АМКУ, проаналізувавши пропозиції конкурсних торгів учасників, виявило певні обставини, які свідчили про узгодженість поведінки обох товариств під час участі у торгах. Так, як стверджували антимонопольщики, пропозиції ТОВ “Суми-Елекгрод” та ТОВ “Лассен” мали нехарактерну для такого випадку схожість у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті.
Крім того, як встановило тервідділення АМКУ, ТОВ “Лассен” у довідці про працівників відповідної кваліфікації зазначило тих же працівників, які були зазначені у довідці ТОВ “Суми-Електрод”. Також одними “на двох” виявились орендовані приміщення, обладнання, транспортні засоби.
Також відповідачі знаходились у договірних відносинах.

Обидва товариства подали свої заперечення щодо попередніх висновків органу Комітету у справі, зазначаючи, що виявлені антимонопольщиками факти не вказують на те, що ними була погоджена поведінка під час участі у торгах, хоча ТОВ “Суми-Електрод” зазначило, що надавало ТОВ “Лассен” “форми необхідних документів”, оскільки останнє не мало досвіду участі у державних закупівлях.

Такі заперечення не переконали орган Комітету і відомство оштрафувало обох учасників торгів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар