Два товариства оштрафовані Харківським тервідділенням АМКУ за узгоджені дії під час торгів

ТОВ «ЦЕНТР ЕНЕРГОБУД» та ТОВ «КОМПАНІЯ З ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ «БУРВОД» оштрафовані харківськими антимонопольщиками на 68 тис грн кожен за антиконкурентні узгоджені дії.

Так, обидва суб’єкти господарювання у березні 2016 року брали участь у конкурсних торгах на закупівлю робіт з будівництва розвідувально-експлуатаційної свердловини для водозабезпечення смт Савинці Балаклійського району Харківської області, проведених Савинською селищною радою Балаклійського району Харківської області.

Працівниками Харківського тервідділення АМКУ під час проведення аналізу документів у складі конкурсних пропозицій, поданих ТОВ «ЦЕНТР ЕНЕРГОБУД» і ТОВ «КОМПАНІЯ З ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ «БУРВОД», було встановлено, що їх документи мають нехарактерну схожість, а, у деяких випадках, ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті, тощо.

Пояснення такій схожості було знайдено антимонопольщиками при аналізі дисків, що містили пропозиції суб’єктів господарювання, які надали самі учасники торгів на запит антимонопольного відомства. Так, тервідділення АМКУ з’ясувало, що документи ТОВ «ЦЕНТР ЕНЕРГОБУД» і ТОВ «КОМПАНІЯ З ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ «БУРВОД» було створено та збережено в один день та час і на одному комп’ютері (buh), який належав ТОВ «ЦЕНТР ЕНЕРГОБУД».

Також орган Комітету з’ясував, що між учасниками торгів існують цивільно-правові відносини та проводяться грошові взаєморозрахунки, що підтверджується договором на виконання будівельних робіт, укладеним між ТОВ «ЦЕНТР ЕНЕРГОБУД» та ТОВ «КОМПАНІЯ З ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ «БУРВОД», та актом приймання виконаних будівельних робіт згідно з цим же договором.

За визначенням антимонопольщиків, таке погодження поведінки при формуванні своїх конкурсних пропозицій учасниками вказаних торгів призвело до заміни конкуренції на координацію поведінки зазначених суб’єктів господарювання з метою створення видимості конкуренції в межах торгів. Таким чином, обидва товариства діяли не самостійно, а узгоджували свої дії та не змагалися між собою, що є обов’язковою умовою конкуренції.

Відповідно, такі дії були кваліфіковані Харківським тервідділенням АМКУ як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, за що ТОВ «ЦЕНТР ЕНЕРГОБУД» та ТОВ «КОМПАНІЯ З ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ «БУРВОД» і були оштрафовані органом Комітету.

Рекомендовані публікації

Додати коментар