Два товариства мають заплатити півтора мільйони гривень за змови на торгах

Два товариства мають заплатити півтора мільйони гривень за змови на торгах

Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ «Спортсіті» на 679 998 грн та ТОВ «Діоспорт» на 859 558 грн за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів двох торгів.

У 2015 році Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» були проведені дві процедури закупівлі спортивних виробів (спортивний інвентар).

Серед усіх учасників, що брали участь у цих закупівлях, увагу антимонопольщиків до себе привернули два товариства – ТОВ «Спортсіті» та ТОВ «Діо-спорт».

За результатами оцінки пропозицій обох конкурсних торгів замовник, за більшістю лотів, уклав договори з ТОВ «Спортсіті», однак, як вказує Комітет, аналіз інформації та матеріалів, зібраних під час розгляду справи, а також наданих Генеральною прокуратурою України, виявив обставини, які свідчили про вчинення ТОВ «Спортсіті» і ТОВ «Діо-спорт» антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

А саме:

  1. Завищення обома товариствами своїх цінових пропозицій.

Зважаючи на відкритість інформації щодо цін на човни марки «Філіппі» (зокрема, висвітленої на сайті суднобудівельної компанії «Fillipi Lido SRL»), обидва учасники значно завищили на них ціну, при чому ТОВ «Діо-спорт» встановило у своїй пропозиції ще вищу ціну, ніж ТОВ «Спортсіті».

  1. Єдність інтересів обох учасників.

Між ТОВ «Спортсіті» і ТОВ «Діо-спорт» існували сталі господарські відносини (обмінювались бухгалтерською документацією) та родинні стосунки (донька головного бухгалтера ТОВ «Діо-спорт» є директором ТОВ «Спортсіті»).

Також було встановлено, що ТОВ «Спортсіті» довірило головному бухгалтеру ТОВ «Діо-спорт» доступ до свого банківського рахунку.

  1. Спільна підготовка ТОВ «Спортсіті» та ТОВ «Діоспорт» пропозицій обох конкурсних торгів.

Згідно з висновком судово-почеркознавчої експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, підписи від імені директора ТОВ «Спортсіті» у документах, поданих ТОВ «Спортсіті» у складі своєї пропозиції на торги виконано головним бухгалтером ТОВ «Діо-спорт» з наслідування підпису директора ТОВ «Спортсіті».

Також довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів, яку подало ТОВ «Спортсіті» на торги, отримував представник ТОВ «Діо-спорт», що, як вказують антимонопольщики, свідчить про обмін інформацією між ТОВ «Спортсіті» і ТОВ «Діо-спорт» ще на стадії підготовки до участі в торгах.

Враховуючи вказані фактори АМКУ і прийшов до висновку про те, що ТОВ «Діо-спорт» та ТОВ «Спортсіті» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів двох торгів, за що і оштрафував обох учасників відповідно до норм чинного законодавства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар