Два товариства уклали договір і порушили законодавство

Два товариства уклали договір і порушили законодавство

ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ» та ТОВ «МЕГА – ПОЛІС – ПЛЮС» мають припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Харківське тервідділення АМКУ в ході дослідження ринку послуг з розміщення зовнішньої реклами в межах Харківської області виявило, що вказаний ринок є потенційно конкурентним і на ньому діють декілька суб’єктів господарювання.

Однак увагу антимонопольщиків привернуло ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ», яке надає в користування спеціальні конструкції та місця для розташування спеціальних конструкцій під розміщення реклами, які перебувають на об’єктах міжнародного аеропорту Харків, та ТОВ «МЕГА – ПОЛІС – ПЛЮС», яке здійснює діяльність у сфері послуг з розміщення зовнішньої та внутрішньої реклами.

Річ у тому, що між ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ» та ТОВ «МЕГА – ПОЛІС –ПЛЮС» був укладений договір відповідно до якого перше товариство надає другому в тимчасове платне користування місця, які перебувають у його розпорядженні на підставі права власності або іншого речового права, для розташування спеціальних конструкцій ТОВ «МЕГА – ПОЛІС – ПЛЮС» для розміщення власної реклами та реклами третіх осіб, а також спеціальні конструкції, які перебувають у розпорядженні ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ» на підставі права власності або іншого речового права, для розміщення власної реклами та реклами третіх осіб.

Проте, як вказує орган Комітету, укладання такого договору є антиконкурентними узгодженими діями, які можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, оскільки на ринку є і інші суб’єкти господарювання.

Антимонопольщики зазначають, що укладання такого договору без конкурентних засад могло стати причиною отримання товариствами надприбутків за рахунок, зокрема, обмеження доступу на ринок інших суб’єктів господарювання, що є неправомірними та може призвести до обмеження конкуренції на ринку в цілому.

Таким чином Харківське тервідділення АМКУ кваліфікувало дії ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ» та ТОВ «МЕГА -ПОЛІС – ПЛЮС», які полягають в укладанні договору на надання в користування спеціальних конструкцій та місць для розташування спеціальних конструкцій під розміщення реклами без конкурентних засад, як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого частиною першою статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку.

Відповідно орган Комітету рекомендував товариствам припинити вказане порушення, усунути причини його виникнення та в місячний строк повідомити відомство про виконання рекомендацій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар