Два товариства в Одесі узгодили торги через Prozorro

Два товариства в Одесі узгодили торги через Prozorro

Орган Комітету оштрафував за два порушення законодавства про захист економічної конкуренції ТОВ «Одеса Мілк» на 34 259 грн і ТОВ «Адіссея» на 77 000 грн.

Так, в системі електронних торгів Prozorro, Комунальна установа «Одеська обласна психіатрична лікарня №2» проводила відкриті торги на закупівлю рафінованої олії та жирів та Відділ освіти та молодіжної політики Іванівської районної державної адміністрації проводив відкриті торги на закупівлю м’ясопродуктів.

Участь у цих двох закупівлях взяли ТОВ «Одеса Мілк» та ТОВ «Адіссея».

За результатами оцінки пропозицій, в першій процедурі закупівлі, було акцептовано тендерну пропозицію ТОВ «Проект Інвест ХХІ», з яким і було укладено договір, а от у другій процедурі закупівлі тендерні пропозиції ТОВ «Одеса Мілк» та ТОВ «Адіссея» були відхилені на підставі абзацу 4 частини 1 статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

У свою чергу одеські антимонопольщики, проаналізувавши зміст матеріалів торгів та відповідну документацію, зробили висновок, що обидва товариства узгоджували свою поведінку під час підготовки та участі у обох торгах.

Зокрема, ТОВ «Одеса Мілк» та ТОВ «Адіссея», під час участі в торгах, здійснювали господарську діяльність в одному приміщення за однією адресою, використовували однакові засоби зв’язку – однакові телефоні номери, а також спільних працівників – фізична особа Олійник І. Б, що перебувала у трудових відносинах одночасно з обома учасниками – у ТОВ «Одеса Мілк» була на посаді головного бухгалтера, а у ТОВ «Адіссея» значиться в переліку співробітників за сумісництвом.

За результатами аналізу інформації, отриманої від ПАТ «КБ «Приватбанк», тервідділення АМКУ виявило, що ТОВ «Одеса Мілк» та ТОВ «Адіссея» систематично здійснюють перерахування один одному грошових коштів у вигляді поворотної фінансової допомоги, що на думку органу Комітету вказує на єдність економічних інтересів у товариств.

Як встановив орган Комітету, була наявна і схожісті в оформленні тендерної документації товариств, зокрема ТОВ «Одеса Мілк» у формі «Цінова пропозиція» вказало найменування іншого учасника процедури закупівлі – ТОВ «Адіссея», яке взагалі-то виступає його конкурентом на торгах.

Проте і це ще було не все. Обидва товариства здійснювали доступ до своїх електронних поштових скриньок з однакових IP-адрес і завантажували свої тендерні пропозиції з однієї IP-адреси.

Всі ці фактори дали змогу антимонопольщикам кваліфікувати дії ТОВ «Одеса Мілк» та ТОВ «Адіссея» як порушення, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів, за що обидва товариства і були оштрафовані.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар