Два товариства використовували однакові рекламні матеріали

Два товариства використовували однакові рекламні матеріали

Харківське тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства.

До органу Комітету звернулось ТОВ «НВП «ПРОМІНЬ», яке вказувало на неправомірне використання ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» рекламних матеріалів меблевої продукції на сайті товариства, без дозволу (згоди) ТОВ «НВП «ПРОМІНЬ», яке раніше почало використовувати їх у своїй господарській діяльності.

Так, з травня 2018 року органи місцевого самоврядування розпочали реалізацію програми Міністерства освіти і науки України «Нова українська школа», в тому числі шляхом оголошення публічних закупівель шкільних меблів.

В ході моніторингу публічних закупівель було виявлено, що ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» пропонувало на торги товари, зовнішній вигляд яких є повною копією товарів, зображених на рекламних матеріалах на сайті ТОВ «НВП «ПРОМІНЬ». Тобто, ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» в своїй господарській діяльності використовувало рекламні матеріали шкільних меблів, зображених на сайті ТОВ «НВП «ПРОМІНЬ».

У свою чергу ТОВ «НВП «ПРОМІНЬ» зазначає, що не надавало ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» будь-якого дозволу (згоди) на використання рекламних матеріалів меблевої продукції іншим суб’єктам господарювання. При цьому, обидва товариства спільно приймають участь у торгах на закупівлю шкільних меблів, замовниками в яких виступають заклади освіти.

Таким чином харківські антимонопольщики визнали, що вказані дії ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання рекламних матеріалів без дозволу (згоди) суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати їх у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.

Тому відомство і рекомендувало товариству припинити дії, які містять ознаки порушення, а також усунути причини та умови, що йому сприяють.

Рекомендовані публікації

2 Comments

 • Дмитрий
  01.02.2019

  Добрый день! Видел это решение. Кроме прочего, в нем указано что «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» должны устранить последствия такого неправомерного использования. Я не совсем понимаю каков механизм такого устранения. Могли бы Вы прокомментировать?

  • ADS Legal Group
   08.02.2019

   Доброго дня!

   Мається на увазі, що товариство має замінити рекламні зображення шкільних меблів на інші, або взяти дозвіл на їх використання у ТОВ «НВП «ПРОМІНЬ», яке раніше почало використовувати їх у своїй господарській діяльності, та повідомити Комітету про виконання цих рекомендацій.

   Що ж стосується самого механізму усунення причин порушення, то оскільки він детально не прописаний в рішенні відомства (а мав би бути), радимо Вам безпосередньо звернутись до Харківського тервідділення АМКУ за отриманням детальних роз’яснень за тел.: (057) 714-34-46 або надіслати адвокатський запит на адресу відомства з проханням отримати відповідні роз’яснення.

Додати коментар