Два товариства вирішили не конкурувати один з одним

Два товариства вирішили не конкурувати один з одним

Рівненське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «ДІАНА» на 68 000 грн та ТОВ «ГРАВІТІ-МЕШИН» на 2 500 грн за узгоджену поведінку під час підготовки та участі у торгах.

У червні 2016 року відокремлений підрозділ «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», через систему «Рrоzоrrо», проводив відкриті торги на закупівлю запасних частин до дизелів.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли п’ять товариств, однак увагу органу Комітету привернули до себе два товариства – ТОВ «ДІАНА» та ТОВ «ГРАВІТІ-МЕШИН». Зокрема, за результатами оцінки пропозицій конкурсних торгів замовник акцептував пропозицію ТОВ «ДІАНА», з яким і уклав відповідний договір.

Однак, тервідділення АМКУ виявило ряд факторів, які свідчили про те, що обидва товариства узгодили свої дії під час торгів та були обізнані щодо цінових пропозицій один одного. А саме:

  • ТОВ «ДІАНА» та ТОВ «ГРАВІТІ-МЕШИН» у складі своїх пропозицій подали банківські гарантії, які були видані однією банківською установою в один день та з послідовними номерами;
  • документи, що подавалися обома учасниками у складі тендерних пропозицій, мали збіги у оформленні та містили ідентичні орфографічні і пунктуаційні помилки;
  • Обидва товариства завантажували до системи одні й ті самі електронні документи;
  • Обидва учасники подавали свої тендерні пропозицій з однієї і тієї самої ІР-адреси;
  • ТОВ «ДІАНА» та ТОВ «ГРАВІТІ-МЕШИН» мали сталі господарські відносини, що підтверджується відповідними угодами та тривалістю телефонних розмов обох учасників.

Врахувавши вказані фактори тервідділення АМКУ визнало дії обох суб’єктів господарювання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що і оштрафувало обидва товариства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар