Торговий дім сплатить сплатить 136 000 грн штрафу та пені, хоча й не отримало рішення тервідділення АМКУ

Господарський суд Миколаївської області повністю задовольнив позов Львівського тервідділення АМКУ про стягнення штрафу та пені з ТОВ «Торговий дім «Енергетичне машинобудівництво».

У 2015 році львівські антимонопольщики притягли товариство до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частиною першої статті 6 Закону «Про захист економічної конкуренції», у вигляді узгодженої поведінки під час участі в конкурсних торгах на закупівлю «частини залізничних локомотивів, трамвайних моторних вагонів і рухомого складу; кріплень та арматури і їхніх частин; механічного устаткування для керування», а саме антиконкурентні узгоджені дії, які стосувались спотворення результатів торгів та наклали на нього штраф в розмірі 68 000 грн, який підлягав сплаті у двомісячний строк з дня отримання рішення.

Проте у вказаний строк суб’єкт господарювання штраф так і не сплатив, і, як вказав орган Комітету, навіть прострочив його сплату на 67 днів.

Згідно статті 56 Закону «Про захист економічної конкуренції», особа, на яку накладено штраф за рішенням органу АМКУ, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу. За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.
Також слід зазначити, що направлена на адресу товариства копія рішення не була вручена відповідачу, а повернулась назад до Львівського тервідділення АМКУ, у звязку з чим 16.07.2016 р. в газеті «Урядовий кур’єр» було оприлюднено інформацію про прийняття рішення і накладання штрафу.

Рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України вважається таким, що вручене відповідачу, через десять днів з дня оприлюднення інформації про прийняте рішення, розпорядження в офіційному друкованому органі (в тому числі і газета Кабінету Міністрів України «Урядовий кур’єр»).

Як вже зазначалося, рішення про сплату 68 000 грн. оприлюднило 16.07.2016 р., таким чином рішення вважається отриманим 26.07.2016 р., отже, строк сплати штрафу закінчився 26.09.2016 р.

Станом на дату подання позову товариство штраф у сумі 68 000 грн. не сплатило, а отже нарахована Львівським тервідділенням АМКУ за період з 27.09.2016 р. по 02.12.2016 р. пеня в сумі 68 000 грн. підлягає стягненню.

Враховуючи викладене, Господарський суд Миколаївської області і дійшов висновку, що позов органу Комітету обґрунтований та підлягає задоволенню повністю.

Рекомендовані публікації

Додати коментар