ФАРМАЦЕВТИ ЗНОВУ ОШТРАФОВАНІ АМКУ ЗА АНТИКОНКУРЕНТНІ УЗГОДЖЕНІ ДІЇ

Вчора Антимонопольний комітет України визнав дії товариств «Серв’є Україна», «Оптіма-Фарм, Лтд.», «БаДМ», «Людмила-Фарм», «А’СТА», «Альба-Україна» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються встановлення контролю над ринками лікарських засобів та розподілу ринків за колом покупців у сфері державних закупівель, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Як ми вже наголошували, законодавством про захист економічної конкуренції передбачено, що узгодженими діями є укладення суб’єктами господарювання угод у будь-якій формі, прийняття об’єднаннями рішень  у будь-якій формі, а  також інша погоджена конкурентна поведінка (діяльність, бездіяльність) суб’єктів  господарювання.

В координації конкурентної політики між кількома суб’єктами господарювання – сутність узгоджених дій.

Узгоджені дії, що призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції є антиконкурентними. Законодавством встановлена принципова заборона щодо будь-яких антиконкурентних узгоджених дій. Про це зазначено в частині 4 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Набір лікарських засобів вироблених групою компаній Servier, які реалізуються в Україні, включає широкий спектр лікарських засобів, що є унікальними, виходячи з якісного та кількісного складу цих засобів та із споживчих потреб кінцевих споживачів цих препаратів.

Отже, товариство «Серв’є Україна» може суттєво впливати на умови обороту в Україні лікарських засобів групи компаній Servier, оскільки воно є єдиним, що здійснює імпорт в Україну та подальший продаж.

За результатом аналізу дистрибьюторських договорів, укладених між товариством «Серв’є Україна» та дистриб’юторами, АМКУ було встановлено наявність в них умов, які призводять до необґрунтованого завищення цін на лікарські засоби під час реалізації через процедури державних закупівель, тобто компанії створили таку ситуацію на ринку, коли обсяги товару, а відтак і ціни на ньому, є повністю контрольованими

Будь-які узгоджені дії між компаніями, що мають прямий або непрямий вплив на встановлення контролю над ринками товарів («Оптіма-Фарм, Лтд.» та «БаДМ»), розподіл ринків за колом покупців («Людмила-Фарм», «Альба-Україна» та «А’СТА») підпадають під дію пунктів 2 та 3 (відповідно) частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

За антиконкурентні узгоджені дії, що стосуються встановлення цін, передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафних санкцій, що становлять до 10 % річного доходу.

Штрафи в цій справі:

ТОВ «Серв’є Україна» – (загалом) 1 695 691 грн  (139 784 грн + 702 065 грн + 504 398 грн + 329 446 грн + 19 998 грн).

ТОВ «Оптіма-Фарм ЛТД» 179 723 грн (в попередній справі 69 503 грн);

ТОВ «БаДМ» 902 655 грн (в попередній справі 302 387 грн);

ТОВ «Альба-Україна» 339 999 грн (в попередній справі аналогічний розмір штрафних санкцій)

ТОВ «Людмила-Фарм» 25 712 грн

ТОВ «АСТА» 423 573 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар