Глухівську та Лебединську міські ради зобов’язано припинити антиконкурентні дії

Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України встановило в діях Глухівської та Лебединської міських рад ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування.

Як зазначає тервідділення АМКУ, Глухівська міська рада своїм рішенням від 05.04.2012 № 351 «Про затвердження правил розміщення зовнішньої реклами та порядку оплати за тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів у місті Глухові» встановила різні умови для користування місцями розташування рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Глухова, для місцевих і немісцевих товаровиробників.

Також антимонопольщиками виявлено, що Лебединська міська рада своїм рішенням від 30.11.2012 «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами та порядку визначення плати за користування місцями розташування рекламних засобів у м. Лебедині», також встановила різні умови для користування місцями розташування рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Лебедина, для місцевих і немісцевих товаровиробників та підприємств, що займаються рекламною діяльністю.

Вищезазначеними рішеннями передбачено застосування понижуючого коефіцієнту для місцевих товаровиробників, а також понижуючого коефіцієнту для місцевих підприємств, що займаються рекламною діяльністю (рішення Лебединської міської ради) (зокрема, для місцевих товаровиробників – коефіцієнт становить – 0,8, при цьому – для всіх інших – коефіцієнт – 1,0). Такі дії ставлять суб’єктів господарювання у нерівне становище стосовно один одного, що може мати негативні наслідки для конкуренції.

З метою упередження та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції  Глухівська та Лебединська міські ради отримали від Сумського тервідділення АМКУ рекомендації, про результати розгляду яких повинні повідомити тервідділення у 10-денний термін.

Рекомендовані публікації

Додати коментар