ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПІДТРИМАВ РІШЕННЯ АМКУ У СПРАВАХ, ДЕ ФІГУРАНТОМ Є ДП МА «БОРИСПІЛЬ»

Господарський суд 2 та 15 серпня 2016 року залишив у силі рішення адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення АМКУ щодо зловживання ДП «МА «Бориспіль» монопольним становищем та спільних антиконкурентних узгоджених дій міжнародного аеропорту з ТОВ «Аерохендлінг».

Колегія тервідділення визнала, що ДП «МА«Бориспіль» займає монопольне становище на ринку частин приміщень, які відповідно до статті 5 Закону України «Про оренду державного і комунального майна» може передавати в оренду, та не має на цьому ринку жодного конкурента.

Крім того, поставлені вимоги до умов проведеного конкурсу на право оренди частини площі пасажирського терміналу «D» загальною площею 157,5 м² мали дискримінаційний характер, через це перемогу у конкурсі отримав ТОВ «Аерохендлінг».

Колегія також визнала дії ДП МА «Бориспіль» і ТОВ «Аерохендлінг» антиконкурентними узгодженими, тобто такими, що суттєво обмежують конкурентоспроможність інших суб’єктів господарювання на ринку частин приміщень для обслуговування пасажирів.

На ДП «МА «Бориспіль» на ТОВ «Аерохендлінг» були накладені штрафи на загальну суму 194 тис грн. В тому числі аеропорт був зобов’язаний усунути наслідки порушення, тобто відновити становище суб’єктів господарювання на відповідному ринку, а фактично провести новий конкурс, що відповідатиме вимогам законодавства про захист економічної конкуренції

Суб’єкти господарювання скористалися своїм правом та оскаржили рішення у суді. Проте, Господарський суд м. Києва відмовив у задоволенні позовів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар