Господарський суд Черкаської області став на сторону антимонопольщиків

Господарський суд Черкаської області став на сторону антимонопольщиків

Суд відмовив приватному виробничо-комерційному підприємству «СКАЙС» у задоволені позову про визнання недійсним та скасування рішення органу Комітету.

Так, у квітні 2018 року ПВКП «СКАЙС» було притягнуто до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді подання недостовірної інформації Черкаському тервідділенню АМКУ під час проведення позапланової виїзної перевірки підприємства.

У свою чергу підприємство, не погодившись з таким рішенням відомства вирішило оскаржити його в судовому порядку.

Зокрема, суб’єкт господарювання посилався на те, що Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення можуть витребувати не всі документи і інформацію щодо діяльності суб’єкта господарювання, а тільки ті, які необхідні і вважаються достатніми для перевірки відповідності антимонопольному законодавству.

Однак, як вказав суд, законодавство України не уповноважує суб’єкта господарювання на власний розсуд вирішувати питання доцільності витребування органом Комітету інформації, необхідної для виконання завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.

Також, детально ознайомившись з матеріалами справи, Господарський суд Черкаської області зазначив, що відсутні правові підстави для визнання недійсним та скасування рішення органу Комітету, які визначені статтею 59 3акону України «Про захист економічної конкуренції», а тому черкаські антимонопольщики діяли в межах своїх повноважень та у спосіб, визначений законодавством про захист економічної конкуренції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар