Харківське антимонопольне відомство не виявило змови на торгах

Харківське антимонопольне відомство не виявило змови на торгах

Харківське тервідділення АМКУ закрило провадження у справі проти ТОВ «СПК «ЛІКВІДАТОР» і ТОВ «СИСТЕМИ ПРОГРЕСИВНОЇ ОЧИСТКИ».

Так, у вересні 2015 року КП «ПІДЗЕМНЕ МІСТО» проводило конкурсні торги на закупівлю послуг щодо очищування (послуг підмітання, санітарного обробляння, очищування підземних пішохідних переходів та виробничих приміщень) та вологого прибирання з застосуванням миючих засобів підземних пішохідних переходів.

Переможцем цих торгів за критерієм «ціна» було визнано ТОВ «СИСТЕМИ ПРОГРЕСИВНОЇ ОЧИСТКИ». Проте працівники тервідділення АМКУ у 2016 році прийняли розпорядження про початок розгляду справи за ознаками вчинення ТОВ «СПК «ЛІКВІДАТОР» і ТОВ «СИСТЕМИ ПРОГРЕСИВНОЇ ОЧИСТКИ» порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

У ході ж розгляду справи орган Комітету з’ясував, що:

  • тендерні пропозиції, подані учасниками, не мають будь-яких схожостей у зовнішньому оформленні документів, їх структурі, текстовому змісті;
  • на момент участі у торгах обидва учасники мали відкриті рахунки в різних банківських установах, а також були відсутні операції між їх банківськими рахунками;
  • учасники не були пов’язані між собою відносинами контролю у розумінні статті 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції»;
  • між ними були відсутні господарсько-правові чи цивільно-правові відносини.

Єдине, що їх об’єднувало, так це день і час подачі конкурсних пропозицій, а саме, 18.09.2015 з невеликою різницею у часі: ТОВ «СПК «ЛІКВІДАТОР» подало документи кур’єром о 09 год. 49 хв., а ТОВ «СИСТЕМИ ПРОГРЕСИВНОЇ ОЧИСТКИ» – особисто о 09 год. 57 хв.

В результаті, як вказує тервідділення АМКУ, за результатами збору та аналізу інформації, отриманої в ході розгляду справи, не виявлено повної сукупності взаємозалежних доказів, які б свідчили про антиконкурентні узгоджені дії учасників торгів, а, отже, не доведено факт вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Таким чином, відповідно до абзацу шостого статті 49 Закону України «Про захист економічної конкуренції», якщо не доведено вчинення порушення, розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції підлягає закриттю без прийняття рішення по суті, що відповідно і зробили харківські антимонопольщики.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар