Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало два товариства за змову

Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало два товариства за змову

ТОВ «БК СПЕЦБУДТЕХНОЛОГІЯ» та ТОВ «ДЕКОРБУДСЕРВІС» оштрафовані на 68 000 грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Так, обидва суб’єкта господарювання у серпні 2017 року подали свої тендерні пропозиції на участь у торгах, проведених Департаментом комунального господарства Харківської міської ради за допомогою електронних закупівель «Prozorro», на закупівлю: «Роботи з капітального ремонту алеї вздовж саду імені Т.Г. Шевченка».

Переможцем цих торгів було визнано ТОВ «БК СПЕЦБУДТЕХНОЛОГІЯ», однак харківські антимонопольщики виявили обставини, які вказували на те, що учасники торгів вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

А саме, тервідділення АМКУ з’ясувало, що обидва товариства:

– мають спільного співзасновника;

Одним із засновників ТОВ «БК СПЕЦБУДТЕХНОЛОГІЯ», станом на момент реєстрації, був Неєлов А. І. з часткою 25 %, який також був та є єдиним засновником ТОВ «ДЕКОРБУДСЕРВІС».

– мають спільного бухгалтера;

Жуланова Н. В. була бухгалтером у обох суб’єктів господарювання, що підтверджується довідками про наявність працівників, які самі учасники закупівлі подавали для участі в торгах.

– використовують у господарській діяльності спільні номери телефонів;

Хоч обидва товариства і зареєстровані за різними адресами, однак в документації вказали один і той же номер контактного телефону.

– мають господарські відносини;

Між учасниками торгів проводились грошові взаєморозрахунки та вони мали спільні договори за якими постачали один одному будівельні матеріали.

– мають рахунки в одному банку;

– входили до електронного банківського кабінету з однієї ІР – адреси;

За інформацією ПАТ «УКРСИББАНК» вхід до електронного кабінету для проведення операцій по рахункам ТОВ «БК СПЕЦБУДТЕХНОЛОГІЯ» та ТОВ «ДЕКОРБУДСЕРВІС» здійснювався з однієї ІР – адреси.

– входили на електронну поштову скриньку з однієї ІР – адреси.

Таким чином, врахувавши всі ці факти у своїй сукупності, тервідділення АМКУ визнало, що обидва товариства вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, шляхом погодження своєї поведінки під час підготовки тендерних пропозицій та участі у торгах.

За це порушення ТОВ «БК СПЕЦБУДТЕХНОЛОГІЯ» та ТОВ «ДЕКОРБУДСЕРВІС» і були відповідно оштрафовані антимонопольщиками.

Рекомендовані публікації

Додати коментар