Харківське тервідділення АМКУ викрило змовників на торгах КСП «ХАРКІВГОРЛІФТ»

Харківське тервідділення АМКУ викрило змовників на торгах КСП «ХАРКІВГОРЛІФТ»

ТОВ «ВІН-ВІН.ІН» та ТОВ «СКАЙ ЛАЙН ПЛЮС» оштрафовані на 68 000 грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій під час торгів.

У травні 2018 року КСП «ХАРКІВГОРЛІФТ» проводило торги на закупівлю комплектів влаштування управління пасажирськими ліфтами, лебідками ліфтовими. Участь у цій процедурі закупівлі взяли два учасники – ТОВ «ВІН-ВІН.ІН» та ТОВ «СКАЙ ЛАЙН ПЛЮС».

Переможцем цих торгів визнали ТОВ «СКАЙ ЛАЙН ПЛЮС», з ціновою пропозицією 4 121 550,00 грн, з яким замовник і уклав відповідний договір про закупівлю.

Однак, харківські антимонопольщики, проаналізувавши інформацію та матеріали цих торгів, виявили ряд обставин, які свідчили про вчинення учасниками торгів порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

А саме, відомство з’ясувало, що:

  • засновником і директором ТОВ «СКАЙ ЛАЙН ПЛЮС» та одним із засновників і директором ТОВ «ВІН-ВІН.ІН» були чоловік і дружина, що мешкають за однією адресою;
  • офісні та складські приміщення обох товариств знаходились за однією і тією ж адресою;
  • обидва учасники використовували одну й ту ж електронну поштову скриньку та один і той же телефонний номеру, що належить директору ТОВ «ВІН-ВІН.ІН»;
  • ТОВ «СКАЙ ЛАЙН ПЛЮС» використовували у своїй господарській діяльності точку доступу до мережі Інтернет, що належить ТОВ «ВІН-ВІН.ІН»;
  • між обома товариствами існували сталі господарські відносини;
  • учасники торгів завантажили свої тендерні пропозиції до системи «Prozorro» в один день, а саме 21.05.2018, з використанням одного й того ж електронного майданчика з інтервалом у часі завантаження документів 14 хвилин;
  • необхідні документи для обох учасників отримувала одна і та ж особа;
  • документи, розміщені ТОВ «ВІН-ВІН.ІН» і ТОВ «СКАЙ ЛАЙН ПЛЮС» у реєстрі пропозицій відповідачів на сайті «Prozorro» мають схожості (ідентичності) у зовнішньому та змістовому оформленні.

Як зазначає орган Комітету всі ці обставини у своїй сукупності свідчать про те, що обидва товариства вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

За вказане порушення Харківське тервідділення АМКУ і оштрафувало ТОВ «ВІН-ВІН.ІН» і ТОВ «СКАЙ ЛАЙН ПЛЮС» відповідно до норм чинного законодавства.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар