Харківське тервідділення АМКУ виявило змову на торгах

Харківське тервідділення АМКУ виявило змову на торгах

ТОВ «РЕНТ – КАПІТАЛ» та ТОВ «ТОРГІНВЕСТХОЛДИНГ» оштрафовані на 68 000 грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

У липні 2017 року Регіональна філія «Південна залізниця» ПАТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» проводила закупівлю частин залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу, обладнання для контролю залізничного руху (колесо моноблочне до рейкових автобусів). Участь у цій процедурі закупівлі брали три товариства, однак увагу харківських антимонопольщиків привернули ТОВ «РЕНТ – КАПІТАЛ» та ТОВ «ТОРГІНВЕСТХОЛДИНГ».

Як з’ясував орган Комітету, обидва товариства узгоджували свою поведінку при підготовці до участі та участі у торгах і цим самим спотворили результати торгів на вказану закупівлю.

Зокрема, тервідділення АМКУ встановило, що:

– поданні ТОВ «РЕНТ-КАПІТАЛ», у складі своєї тендерної пропозиції, реєстри документів, засвідчені печаткою ТОВ «ТОРГІНВЕСТХОЛДИНГ»;

– поданні учасниками торгів довідки, що мають бути оформлені в довільній формі, мають однакові назви, ідентичне зовнішнє (змістовне) оформлення, однакові помилки (описки) тощо;

– поданні обома товариствами довідки, були отримані ними у відповідних установах в один і той же день з послідовними номерами на підставі довіреностей, створених з одного зразка;

– обидва товариства перебувають у трудових відносинах з одними й тими ж особами;

– обидва учасники мають спільну матеріально-технічну базу та перебувають у господарських відносинах;

– ТОВ «РЕНТ-КАПІТАЛ» та ТОВ «ТОРГІНВЕСТХОЛДИНГ» здійснювали операції по банківських рахунках з однієї ІР-адреси.

Таким чином, як вказує орган Комітету, сукупність вказаних обставин є достатньою для висновку щодо узгодженої поведінки між обома товариствами при підготовці документів, наданих у складі власних пропозицій для участі у торгах.

І тому, Харківське тервідділення АМКУ визнало, що обидва суб’єкти господарювання вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що і оштрафувало їх на відповідну суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар