Харківське тервідділення АМКУ знає що робити за узгодження дій під час торгів

Харківське тервідділення АМКУ знає що робити за узгодження дій під час торгів

ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ» – 20 079 грн та ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД» – 18 966 грн, – такі суми мають заплатити за порушення законодавства про захист економічної конкуренції учасники торгів.

Комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємством м. Чугуєва Чугуївської міської ради Харківської області у серпні 2016 року проводило процедуру закупівлі послуг з ремонтування устаткування (послуги з технічного обслуговування ліфтів).

Участь у цих торгах брали: ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД», ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ» та ПВП «ХАРКІВЛІФТ–1».

Переможцем стало ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД», пропозиція якого була найбільш економічно вигідною, однак згодом товариство відмовилось від підписання договору із замовником, і тоді замовник уклав договір з ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ».

Проте, під час проведення Харківським тервідділенням АМКУ аналізу документів поданих ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД», ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ» та ПВП «ХАРКІВЛІФТ–1», у складі конкурсних пропозицій, було встановлено, що документи двох учасників – ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД» та ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ», подані для участі у торгах, мають нехарактерну схожість, а у деяких випадках ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті, тощо.

В ході порівняльного аналізу цих пропозицій конкурсних торгів антимонопольщики встановили наявність і інших ознак їх спільної підготовки, а саме:

  • ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД», і ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ» подали однакові розрахунки на вартість матеріальних ресурсів та транспортно-заготовчі витрати;
  • товариства не надали детальних розрахунків щодо формування ціни на предмет закупівлі, а лише зазначили, що вона формувалася відповідно до Порядку встановлення вартості технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації;
  • в обох учасників торгів відкрито рахунок у одному банку – АТ «УкрСиббанк» і довідку про наявність рахунків вони взяли у банку в один день з невеликою різницею у часі, та, відповідно, за послідовними номерами;
  • між ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД» і ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ» були укладені договори на оренду приміщення та на виконання певних робіт, що говорить про наявність між учасниками господарських відносин;
  • директор ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ» Нейчев І.В. також був директором ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД» в період з 31.03.2008 до 26.10.2015, після якого директором зазначеного товариства призначено Бурду С. В., який з 12.11.2012 до 26.10.2015 працював у ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ».

Як вказує тервідділення АМКУ, всі ці фактори у своїй сукупності свідчать про те, що під час участі у торгах учасники діяли не самостійно, а узгоджували свої дії та не змагалися між собою, що є обов’язковою умовою конкуренції та необхідною умовою для визначення переможця.

Оскільки в ході розгляду справи ТОВ «ЖИЛКОМУНБУД» та ТОВ «СП ХАРКІВЛІФТ» не надали до органу Комітету ґрунтовних пояснень та документальних доказів, які б спростовували або свідчили про відсутність між ними антиконкурентних узгоджених дій, які полягають у спотворенні результатів торгів, то антимонопольщики кваліфікували дії товариств як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, за що і оштрафували обох змовників на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар