Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало підприємця за поширення неправдивих відомостей на сайті

Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало підприємця за поширення неправдивих відомостей на сайті

Тепер ФОП Коваленку С.В. доведеться заплатити 17 086 грн за порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, харківські антимонопольщики встановили, що вказаний підприємець на веб-сайті з доменним ім’ям «http://www.xn--n1aabyf.com/» розмістив інформацію, що не відповідала дійсності, а саме:

– «…всегда есть в наличии большой выбор оборудования.» (мова оригіналу);

– «Мы имеем реальный склад продукции…» (мова оригіналу);

– «Огромный ассортимент и низкие цены. Сотни монтажников из разных уголков Украины предлагают своим клиентам, при выборе отопительного оборудования, ориентироваться именно на наши цены, потому что в нашем магазине цены всегда низкие» (мова оригіналу).

Як з’ясували працівники відомства :

  • ФОП Коваленко С.В. не має складів продукції, а реалізовує товар, що виготовляється виробниками обладнання та поставляється за дилерськими договорами;
  • Підприємець не має у фактичній власності товару, але весь перелік обладнання, що представлений на сайті, може бути поставлений кінцевому покупцю у найкоротший термін;
  • Суб’єкт господарювання починаючи з 2015 року проводить лише активну рекламну роботу з інформування потенційних споживачів, монтажників та проектних підприємств та підприємців, що реалізують опалювальне обладнання відносно асортименту, умов продажу, гарантійних зобов’язань та післягарантійного обслуговування котлів опалення, що можуть бути поставлені ФОП Коваленком С.В. за дилерським договорами з виробниками такого обладнання.

Тобто інформація, яку ФОП Коваленко С.В. розповсюдив на сайті, є неправдивою внаслідок обраного способу її викладення і не відповідає дійсності.

Оскільки ж підприємець діє на конкурентному ринку опалювальної техніки в межах Харківської області (включаючи м. Харків), де здійснюють свою діяльність і інші суб’єкти господарювання, то вказані дії були кваліфіковані тервідділенням АМКУ як порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення суб’єктом господарювання безпосередньо невизначеному колу осіб неправдивих відомостей, що можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання послуг цього суб’єкта господарювання.

За таке порушення підприємець і отримав від антимонопольщиків вказаний штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар