Харківські антимонопольщики не довели наявність узгоджених дій під час торгів

Харківські антимонопольщики не довели наявність узгоджених дій під час торгів

Антимонопольне відомство Харкова закрило справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції розпочату проти ТОВ «ТЕХЕКС-ГАЗ та ТОВ ФІРМА «КОНСТРАКШН ГРУП ІНТЕРНЕШНЛ».

У 2015 році Харківське тервідділення АМКУ розпочало розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ ФІРМА «КОНСТРАКШН ГРУП ІНТЕРНЕШНЛ» та ТОВ «ТЕХЕКС-ГАЗ», під час їх участі у відкритих торгах проведених Українським державним університетом залізничного транспорту на закупівлю робіт з реконструкції системи теплопостачання з виносом котельні гуртожитку № 1 УкрДАЗТ за адресою: м. Харків, пров. Чайкіної Лізи, 2, порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли лише два вказаних учасника. Переможцем конкурсних торгів було визнано ТОВ «КОНСТРАКШН ГРУП ІНТЕРНЕШНЛ» з яким замовник і уклав договір на закупівлю робіт за державні кошти на суму 4 442 072,00 грн.

Однак антимонопольщики запідозрили вказаних суб’єктів господарювання у змові і почали вивчати тендерні пропозиції учасників торгів та виявили, що в документації ТОВ ФІРМА «КОНСТРАКШН ГРУП ІНТЕРНЕШНЛ» та ТОВ «ТЕХЕКС-ГАЗ» збігаються розрахунки: по заробітній платі будівельників, монтажників; по вартості експлуатації будівельних машин; по загально-виробничим витратам; по кошторисному прибутку; по коштам на покриття адміністративних витрат будівельних організацій.

Втім, як вказує орган Комітету, зазначений збіг пояснюється використанням однакового програмного комплексу «Будівельні технології – КОШТОРИС», який рекомендується Державним комітетом будівництва архітектури та житлової політики України для застосування учасникам будівництва та відповідає вимогам чинного ДСТУ.

Інших же спільних рис в діях ТОВ ФІРМА «КОНСТРАКШН ГРУП ІНТЕРНЕШНЛ» та ТОВ «ТЕХЕКС-ГАЗ» під час участі у торгах тервідділення АМКУ не встановило.

Таким чином, оскільки орган Комітету за результатами збору та аналізу інформації отриманої в ході розгляду справи не виявив повної сукупності взаємозалежних факторів, які б свідчили про антиконкурентні узгоджені дії учасників торгів, то і не було доведено факт вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

В результаті тервідділення АМКУ закрило провадження у справі, відповідно до абзацу шостого статті 49 Закону України «Про захист економічної конкуренції», оскільки не довело факт вчинення учасниками торгів порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар