Харківські антимонопольщики оштрафували двох порушників законодавства

Харківські антимонопольщики оштрафували двох порушників законодавства

ПП «ОХОРОНА І ЗАХИСТ» та КП «МУНІЦИПАЛЬНА ОХОРОНА» оштрафовані на 68 000 грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Так, у 2016 році Комунальне спеціалізоване підприємство «ХАРКІВГОРЛІФТ» за допомогою системи електронних закупівель «Prozorro» проводило закупівлю охоронних послуг. Участь у цій процедурі закупівлі взяли два учасники – ПП «ОХОРОНА І ЗАХИСТ» та КП «МУНІЦИПАЛЬНА ОХОРОНА».

За результатами оцінки тендерних пропозицій замовник уклав договір з КП «МУНІЦИПАЛЬНА ОХОРОНА» загальною вартістю 1 850 580 грн, однак тервідділення АМКУ провівши порівняльний аналіз тендерних пропозицій обох підприємств виявило обставини, які свідчили про вчинення обома учасниками антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

А саме, факторами, які вказували на змову ПП «ОХОРОНА І ЗАХИСТ» та КП «МУНІЦИПАЛЬНА ОХОРОНА» були:

  • Здійснення господарської діяльність за однією адресою та використання спільних номерів телефонів і електронної поштової скриньки;
  • Існування спільних трудових відносин – перебували у трудових відносинах з одними й тими ж фізичними особами;
  • Укладання між учасниками договорів щодо надання послуг спостереження і технічного обслуговування охоронно-тривожної сигналізації, встановленої на об’єктах замовника та надання один одному безвідсоткової грошової позики;
  • Завантаження обома учасниками своїх тендерних пропозицій з одного електронного майданчика та з використанням однієї ІР-адреси;
  • нехарактерна схожість документів, поданих обома підприємствами, – ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті, тощо.

Як зазначає Харківське тервідділення АМКУ, всі ці фактори у своїй сукупності свідчать про те, що учасники торгів не могли бути не обізнані з діяльністю один одного та здійснювали обмін інформацією під час підготовки та участі у торгах щодо змісту пропозицій конкурсних торгів один одного та/або підготовку пропозицій конкурсних торгів одним з учасників торгів.

В результаті орган Комітету визнав дії ПП «ОХОРОНА І ЗАХИСТ» та КП «МУНІЦИПАЛЬНА ОХОРОНА» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, за що і застосував до обох суб’єктів господарювання відповідні штрафні санкції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар