Харківські антимонопольщики встановили, що два товариства змовились під час підготовки та участі у торгах

Харківські антимонопольщики встановили, що два товариства змовились під час підготовки та участі у торгах

Тепер ТОВ «НВО «СХІДБУД» та ТОВ «ВЕНТТО» оштрафовані на 68 000 грн кожне за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У 2014 році Управління житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку інфраструктури міста Бакалійської міської ради проводило закупівлю доріг автомобільних та автомагістралей, інших доріг, елементів доріг; злітно-посадкових смуг летовищ (поточний ремонт автомобільної дороги по вул. Леніна в м. Балаклія Харківської області).

Участь у цій процедурі закупівлі брали два учасника: ТОВ «НВО «СХІДБУД» та ТОВ «ВЕНТТО». Переможцем торгів за критерієм «ціна» було визнано ТОВ «НВО «СХІДБУД», з яким замовник і уклав договір будівельного підряду на загальну суму 576 839,48 грн.

Однак Харківське тервідділення АМКУ виявило ряд факторів, які вказували на те, що обидва учасники вчинили антиконкурентні узгоджені дії, що стосуються спотворення результатів торгів.

А саме, як вказують антимонопопльщики, дії обох товариств полягають у погодженні ними під час підготовки та участі у торгах своїх конкурсних пропозицій з метою забезпечення перемоги ТОВ «НВО «СХІДБУД».

Так, орган Комітету виявив, що:

  • обидва учасники у своїй господарській діяльності використовували один і той же номер телефону, електронну поштову скриньку та користувалися однією ІР-адресою;
  • ТОВ «НВО «СХІДБУД» та ТОВ «ВЕНТТО» мали сталі господарські, трудові та фінансові відносини – здійснювали купівлю-продаж один в одного будівельних та інших матеріалів, що підтверджується численними договорами поставки товарів, надавали один одному безвідсоткові грошові позики та мали спільних працівників;
  • тендерні пропозиції обох товариств мали нехарактерну схожість, а у деяких випадках ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті тощо;
  • ТОВ «НВО «СХІДБУД» та ТОВ «ВЕНТТО» одночасно брали необхідні довідки в одних і тих же установах.

Як зазначає орган Комітету, всі ці фактори у своїй сукупності вказують на те, що обидва товариства не конкурували між собою, а узгоджували свої дії під час підготовки і проведення торгів, та як наслідок вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

За вказане порушення ТОВ «НВО «СХІДБУД» та ТОВ «ВЕНТТО» і були оштрафовані відомством на 68 000 грн кожне.

Рекомендовані публікації

Додати коментар