Харківські антимонопольщики викрили чергову змову на торгах

Харківські антимонопольщики викрили чергову змову на торгах

ТОВ «ТРУБРЕМОНТ» і ПрАТ «УКРБУДТРАНСГАЗ» оштрафовані на 68 000 грн кожне за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У листопаді 2015 року філією УПРАВЛІННЯ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ «ХАРКІВТРАНСГАЗ» ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» за державні кошти проводилась закупівля реконструкції газопроводу Шебелинка-Слов’янськ (заміна Ду 700 на Ду 500, кВ 1,1-68, довжиною 67 км) Краматорського ЛВУМГ, Донецької області. Участь у цій процедурі закупівлі взяли ТОВ «ТРУБРЕМОНТ» та ПрАТ «УКРБУДТРАНСГАЗ».

Згідно ж з протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, переможцем цих торгів за критерієм «Ціна» було визначено ТОВ «ТРУБРЕМОНТ», пропозиція якого була найбільш економічно вигідною.

Однак, Харківське тервідділення АМКУ під час проведення аналізу документів у складі конкурсних пропозицій, поданих ТОВ «ТРУБРЕМОНТ» та ПрАТ «УКРБУДТРАНСГАЗ», виявило ряд факторів, які на думку антимонопольщиків, вказували на узгодженість поведінки обох товариств під час підготовки та участь у цих торгах.

Зокрема, такими факторами стали:

  • схожість, а у деяких випадках ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті поданих учасниками документів;
  • користування послугами одного і того ж приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу;
  • синхронність дій у часі – фактично одночасне отримання необхідних довідок та виписок;
  • рахунки відкриті в одному і тому ж банку;
  • наявність господарських відносин між товариствами – мали спільні укладені договори;
  • незначний ціновий діапазон між ціновими пропозиціями.

Врахувавши всі ці фактори, харківські антимонопольщики і зробили висновок, що ТОВ «ТРУБРЕМОНТ» та ПрАТ «УКРБУДТРАНСГАЗ» вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, за що і оштрафували обох суб’єктів господарювання на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар