Харківські антимонопольщики виявили змовників на торгах ПАТ «Укрзалізниця»

Харківські антимонопольщики виявили змовників на торгах ПАТ «Укрзалізниця»

ТОВ «АІВ «АРКОНА» та ТОВ «АКР «СИСТЕМА» оштрафовані на 68 000 грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

В травні 2017 року Регіональна філія «ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ» ПАТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» проводила відкриті торги на закупівлю частин залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу (обладнання для контролю залізничного руху (двигуни ЯМЗ).

Участь у цій процедурі закупівлі взяли два товариства – ТОВ «АІВ «АРКОНА» та ТОВ «АКР «СИСТЕМА», поведінка яких на торгах і викликала багато запитань у Харківського тервідділення АМКУ.

А саме, відомство, проаналізувавши матеріали обох учасників, прийшло до висновку, що вказані товариства узгоджували свою поведінку при підготовці та під час участі в торгах.

Так, антимонопольщики з’ясували, що:

  • ТОВ «АІВ «АРКОНА» використовувало у господарській діяльності телефонний номер, який належав та також використовувався ТОВ «АКР «СИСТЕМА»;
  • обидва учасники спільно використовували одну і туж точку доступу до мережі Інтернет;
  • обидва товариства уповноважили на здійснення обслуговування своїх банківських рахунків одну й ту ж особу, яка, при цьому, є засновником ТОВ «АІВ «АРКОНА»;
  • засновники ТОВ «АІВ «АРКОНА» за період січня-квітня 2017 року перебували у трудових відносинах з ТОВ «АКР «СИСТЕМА»;
  • ТОВ «АІВ «АРКОНА» та ТОВ «АКР «СИСТЕМА» зареєструвались на одному і тому ж електронному майданчику в один і той же день з інтервалом у часі 45 хвилин та з однієї ІР-адреси;
  • Обидва учасники завантажували до системи одні і ті ж електронні файли та файли, які мали схожі, а в деяких випадках навіть ідентичні, назви.

Всі ці фактори у своїй сукупності дали підстави антимонопольщикам стверджувати, що ТОВ «АІВ «АРКОНА» та ТОВ «АКР «СИСТЕМА» під час підготовки документації для участі у торгах діяли не самостійно, а узгоджено та, відповідно, усунули конкуренцію й змагальність між собою, а отже і спотворили результат проведених торгів.

Таким чином тервідділення АМКУ визнало дії обох товариств порушенням, передбаченим пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що і оштрафувало обох суб’єктів господарювання на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар