Харківські антимонопольщики з’ясували, що АК «Харківобленерго» ущемлювала інтереси споживачів

Харківські антимонопольщики з’ясували, що АК «Харківобленерго» ущемлювала інтереси споживачів

В результаті орган Комітету надав компанії обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Ознаки порушення тервідділення АМКУ виявило в ході здійснення планової перевірки дотримання законодавства про захист економічної конкуренції АК «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» у зв’язку з дослідженням ринків послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж.

Як встановили антимонопольщики, компанія відмовляла у приєднанні електроустановок замовників до її електричних мереж у зв’язку з тим, що певні земельні ділянки, які неелектрифіковані, межують з земельними ділянками замовників послуг з приєднання. Такі земельні ділянки АК «Харківобленерго» вважає приєднанням електроустановки на території, що підлягає комплексній забудові, у розумінні пункту 1.6. Правил приєднання.

Однак орган Комітету зазначає, що оскільки АК «Харківобленерго» має ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж на території Харківської області, на якій розташовані належні АК «Харківобленерго» електричні мережі, то, відповідно до пункту 1.3. Правил приєднання, електропередавальна організація не має права відмовити в приєднанні до її мереж електроустановки замовника за умови дотримання ним вимог цих Правил.

Такі відмови в приєднанні електроустановок від АК «Харківобленерго» протягом 2016 року отримали кілька фізичних осіб, однак за результатами розгляду їх звернень на засіданнях комісії інформаційно-консультативного відділу управління інформаційної політики та роботи зі споживачами АК «Харківобленерго» було вирішено надати цим фізичним особам договори про приєднання та технічні умови приєднання, оскільки їх земельні ділянки не належать до території, яка підлягає комплексній забудові.

Отже, як вказує тервідділення АМКУ, в цих випадках АК «Харківобленерго» безпідставно відмовило замовникам послуг з приєднання до електричних мереж компанії.

Як зазначають антимонопольщики, оскільки у споживачів послуг з приєднання до електричних мереж АК «Харківобленерго» відсутня альтернатива щодо отримання зазначених послуг у інших суб’єктів господарювання, то такі дії компанії ущемлюють їх інтереси.

Тому дії АК «Харківобленерго», які полягають у безпідставній відмові в приєднанні до електричних мереж електроустановок споживача, які знаходяться на території, що не підлягає комплексній забудові, можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 5 частини другої статті 13, пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж шляхом повної відмови від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел придбання.

Таким чином Харківське тервідділення АМКУ надало компанії обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які полягають у безпідставній відмові в приєднанні до електричних мереж електроустановок споживача, які знаходяться на території, що не підлягає комплексній забудові.

Про виконання рекомендацій АК «Харківобленерго» має повідомити орган Комітету в місячний термін з дня отримання рекомендацій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар