Херсонське тервідділення АМКУ викрило змову на торгах

Херсонське тервідділення АМКУ викрило змову на торгах

ФОП Геберлейн О.Г. та ПП «Консалтинг-Будплюс» оштрафовані херсонськими антимонопольщиками на 68 000 грн кожний за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Так, Комунальний позашкільний заклад «Дитячий оздоровчий табір “Слава” Криворізької міської ради» провів процедуру закупівлі туалетів модульних вуличних антивандальних.

Участь у цій закупівлі взяло два учасника – ПП «Консалтинг-Будплюс» та ФОП Геберлейн О.Г.

За результатами оцінки електронної системи публічних закупівель «Prozorro» найбільш економічно вигідною визначено тендерну пропозицію учасника ФОП Геберлейн О.Г. за остаточною ціною 650 000 грн (з ПДВ).

Однак, аналіз антимонопольщиками пропозицій конкурсних торгів ПП «Консалтинг-Будплюс» і ФОП Геберлейн О.Г. та отриманих в ході розгляду справи документів, виявив обставини, які можуть свідчити про вчинення обома учасниками антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Зокрема, тервідділення АМКУ вказало, що такими обставинами стали:

  1. Схожості в оформленні окремих документів, наданих обома учасниками у складі власних пропозицій конкурсних торгів.

В оформленні документів учасників виявлено ряд співпадінь, що виключають їх випадковий характер.

  1. Однаковий механізм завантаження пропозицій до системи «Prozorro» та послідовність розташування документів у них.

Документи завантажені у вигляді одного PDF-файла, який містить всі документи.

  1. Наявність між ПП «Консалтинг-Будплюс» та ФОП Геберлейн О.Г. господарських відносин.

ПП «Консалтинг-Будплюс» в поданих Податкових розрахунках сум доходу відобразило за ІІ квартал 2016 року суму нарахованого доходу та ІV квартал 2016 року – суму виплаченого доходу ФОП Геберлейн О.Г. Згідно з інформацією, наданою ФОП Геберлейн О.Г. це була операція купівлі-продажу матеріалів.

  1. Наявність у обох суб’єктів господарювання спільних працівників

Протягом 2016-2017 років (до, під час та після участі у торгах) обидва учасники мали 8 спільних працівників.

Таким чином, як вказує орган Комітету, сукупність встановлених обставин є достатніми для висновку щодо узгодженої поведінки між ФОП Геберлейн О.Г. та ПП «Консалтинг-Будплюс» при підготовці документів, наданих у складі власних пропозицій для участі у торгах.

В результаті, Херсонське тервідділення АМКУ визнало, що обидва суб’єкти господарювання вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що і оштрафувало їх на відповідну суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар