Хмельницьке тервідділення АМКУ вдруге штрафує одних і тих же учасників за змову на торгах

Хмельницьке тервідділення АМКУ вдруге штрафує одних і тих же учасників за змову на торгах

За антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів, хмельницькі антимонопольщики оштрафували ТОВ «АЛЬФА НВП» (м. Київ) та ТОВ «Номінал-клапан «ДИСК» (м. Київ) загалом на 70 тис. грн.

У липні 2016 року обидва товариства брали участь у відкритих торгах проведених ВП «Хмельницька АЕС» ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» із закупівлі золотника, сідла, гільз, втулок ричала.

ТОВ «Номінал-клапан «ДИСК» став переможцем цих відкритих торгів, оскільки його пропозиція конкурсних торгів була найбільш економічно вигідною.

Очікувана вартість предмету закупівлі – 468 552,00 гривень.

Однак, як з’ясувало тервідділення АМКУ, вказані суб’єкти господарювання узгоджували свої дії під час цих торгів.

Так, органом Комітету було встановлено, що обидва товариства подали однакові за змістом та оформленням документи, перебували у цивільно-правових відносинах – між ними на момент підготовки та проведення процедури закупівлі діяв дистриб’юторський договір, та на момент проведення торгів ТОВ «АЛЬФА НВП» у наявності не мало придбаний предмет закупівлі, закупівлю на момент проведення торгів не планувало, і у 2016 році діяльність не вело, а отже, було технічним учасником тендеру.

Як повідомляють антимонопольщики, ТОВ «АЛЬФА НВП» та ТОВ «Номінал-клапан «ДИСК» вже вчиняли подібні порушення.

У червні 2017 року відомство вже оштрафувало на 70 тис. грн обидва товариства за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів, під час проведення ВП «Хмельницька АЕС» ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» у жовтні 2016 року процедури відкритих торгів із закупівлі золотника, сідла, ущільнюючого кільця, осьової втулки, установочного кільця.

Тепер, відповідно до норм чинного законодавства, окрім сплати штрафу, ТОВ «Номінал-клапан «ДИСК» та ТОВ «АЛЬФА НВП» заборонено брати участь у державних закупівлях протягом 3 років.

Рекомендовані публікації

Додати коментар