Хмельницьке тервідділення АМКУ виявило змову на торгах Міністерства оборони України

Хмельницьке тервідділення АМКУ виявило змову на торгах Міністерства оборони України

Орган Комітету довів, що ПП «ЗІКО-БУД» та ФОП Заремба І.В. узгоджували свою поведінку під час участі у торгах.

Протягом серпня-вересня 2017 року військова частина А2007 Міністерства оборони України проводила торги щодо закупівлі капітального ремонту будівлі та зведення кроквяних ферм і покривання дахів, та пов’язані роботи.

Участь у цих торгах брали два учасники – ПП «ЗІКО-БУД» та ФОП Заремба І.В. Однак, згідно з протоколом засідання тендерного комітету військової частини А2007, вказаним учасникам відмовили в участі у процедурі закупівлі послуг з проведення поточного ремонту сховища на підставі пункту 7, частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

У свою чергу хмельницькі антимонопольщики встановили, що обидва суб’єкти господарювання узгоджували свою поведінку під час участі у вказаних торгах. А саме, на це вказував ряд факторів, зокрема:

  • Одночасне подання учасниками торгів тендерних пропозицій до електронної системи закупівель

Обидва подали документи в один і той же день і час, з різницею 56 хв.

  • Реєстрація на одному електронному майданчику та використання однакових IP-адрес

Обидва зареєструвались на одному електронному майданчику ZAKUPKI.PROM.UA та завантажували документи для участі в процедурі відкритих торгів з однакових IP-адрес.

  • Використання однакової електронної адреси та номеру телефону

ПП «ЗІКО-БУД» та ФОП Зарембою І.В. при реєстрації на електронному майданчику вказали однакову електронну адресу та номер телефону, які використовувались учасниками у підготовки та участі у процедурі закупівлі.

  • Перебування учасників торгів у господарських відносинах

Між обома суб’єктами господарювання існували господарські відносини, про що свідчить укладений договір про надання повторної фінансової допомоги, який діяв на момент підготовки та проведення процедури закупівлі.

  • Обидва учасники знаходяться за однією адресою

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань обидва учасники мають однакову юридичну адресу.

Як вказує відомство, всі ці фактори у своїй сукупності не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників, а свідчать про узгодження (координацію) ПП «ЗІКО-БУД» та ФОП Зарембою І.В. своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах (тендерів), зокрема, про обмін між ними інформацією.

Таким чином тервідділення АМКУ, визнало дії обох учасників порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів.

Проте, оштрафував орган Комітету лише ПП «ЗІКО-БУД» на 54 000 грн, оскільки державна реєстрація ФОП Заремби І.В. у березні 2018 року була припинена у зв’язку з економічною недоцільністю сплати податків без здійснення господарської діяльності.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар