Хмельницькі антимонопольщики переймаються ринком заготівлі молока

Хмельницькі антимонопольщики переймаються ринком заготівлі молока

Хмельницьке тервідділення АМКУ рекомендувало районним радам Хмельницької області вжити заходи з метою розвитку конкуренції на товарному ринку заготівлі молока для промислової переробки від індивідуальних господарств населення.

За словами органу Комітету, в нашій країні відсутня ефективна модель збуту молока і молочної продукції, а молокопереробні підприємства закуповують молоко та молочну сировину у виробників, якими є:

  • юридичні особи незалежно від форми власності,
  • фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, особисті селянські господарства,
  • фізичні особи, які утримують корів, овець, кіз, буйволиць, кобил та виробляють молоко і молочну сировину.

Як зазначає відомство, з 1 липня 2018 року набувають чинності зміни положень національного стандарту ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі», зокрема, молоко другого ґатунку від населення не буде прийматися на переробку, що може призвести до зменшення кількості підприємств, які здійснюють свою господарську діяльність на ринку заготівлі молока для промислової переробки від індивідуальних господарств населення.

Враховуючи, що близько третини молока, яке надходить на переробку, приймається другим сортом, а велика частина цього обсягу якраз і є сировиною від населення, то можуть настати непередбачувані наслідки як для молочної галузі в цілому, так і для сільських жителів. Суб’єкти господарювання, що здійснюють заготівлю молока для промислової переробки від індивідуальних господарств населення, можуть втратити сировину для господарських цілей.

Таким чином тервідділення АМКУ повідомляє, що районні ради Хмельницької області повинні:

  • сприяти створенню молочних кооперативів, великих товарних ферм,
  • розробити програми розвитку молочного сектору,
  • запровадити контроль та збільшити фінансування програм розвитку,
  • здійснювати виплату дотацій на молоко,
  • надавати пільгові кредити, лізингові послуги з придбання обладнання для технічного переоснащення і запровадження сучасних технологій виробництва.

Рекомендовані публікації

Додати коментар