Хмельницькі антимонопольщики виявили чергову змову на торгах

Хмельницькі антимонопольщики виявили чергову змову на торгах

ТОВ «Гірнича компанія «Енергія» та ТОВ «Промислова Компанія Гефест» мають заплатити по 68 000 грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Протягом червня-липня 2017 року Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади проводив процедуру відкритих торгів по закупівлі твердого палива (вугілля кам’яне).

Участь у цих торгах взяли два учасники – ТОВ «Гірнича компанія «Енергія» та ТОВ «Промислова Компанія Гефест».

Переможцем спочатку було визнано ТОВ «Промислова Компанія Гефест», пропозиція конкурсних торгів якого була найбільш економічно вигідною, але згодом переможцем визначили його конкурента, оскільки виявилось, що товариство не відповідало кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» та умовам тендерної документації.

Однак хмельницькі антимонопольщики, здійснивши аналіз тендерних пропозицій ТОВ «Гірнича компанія «Енергія» та ТОВ «Промислова Компанія Гефест», виявили обставини, які свідчили про те, що обидва учасники узгоджували свою поведінку під час підготовки та участі у цих торгах.

Зокрема у відомстві встановили, що:

  • товариства одночасно (в один день) подали свої тендерні пропозиції;
  • обидва учасники використовували одні IP-адреси для входження до електронних поштових скриньок;
  • тендерні пропозиції обох були однакові за змістом, оформленням та орфографічними помилками;
  • ТОВ «Гірнича компанія «Енергія» та ТОВ «Промислова Компанія Гефест» мали у складі одних і ти же працівників;
  • протягом 2017 року товариства надали один одному безвідсоткову фінансову допомогу;
  • обидва учасники мали між собою сталі ділові та господарські відносини;
  • протягом електронного аукціону ТОВ «Гірнича компанія «Енергія» та ТОВ «Промислова Компанія Гефест» не змінювали свої цінові пропозиції.

Як зазначає тервідділення АМКУ, всі ці установлені факти у своїй сукупності не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників, а свідчать про узгодження (координацію) ТОВ «Гірнича компанія «Енергія» та ТОВ «Промислова Компанія Гефест» своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах (тендерів), зокрема, про обмін між ними інформацією.

Таким чином дії обох учасників були визнані органом Комітету як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів, за що товариства і були оштрафовані.

Рекомендовані публікації

Додати коментар