Хто відшкодує підприємцям завдані короновірусом збитки?

Хто відшкодує підприємцям завдані короновірусом збитки?

Цим питанням вже зацікавились у Європі, але як швидко цим зацікавляться в Україні?

Для прикладу нещодавно Європейська Комісія погодила данську програму державної допомоги, яка передбачає відшкодування підприємцям Данії збитків, завданих коронавірусом.

Так на сайті Європейської Комісії з’явилась інформація про прийняте рішення, згідно з яким схвалено датську схему держдопомоги в розмірі близько 12 мільйонів євро, які будуть спрямовані на відшкодування збитків, заподіяних відміною великих публічних заходів через спалах COVID-19.

Це перший і поки що єдиний захід державної допомоги, який стосується COVID-19, про який держава-член Європейського Союзу повідомила Комісію.

Хоча схвалена схема і не передбачає заходів, спрямованих на протидію поширенню вірусу, а також на лікування постраждалих осіб, все ж, Комісія погодила її впровадження згідно з правилами державної допомоги ЄС, всього протягом 24 годин після отримання повідомлення від Данії.

Комісія оцінила програму відповідно до статті 107(2)(b) Договору про функціонування Європейського Союзу, яка дозволяє Комісії затверджувати заходи державної допомоги, що надаються державами-членами для компенсації збитків, безпосередньо спричинених надзвичайними подіями.

Також у Європейській Комісії наголосили, що готові працювати з усіма державами-членами, щоб забезпечити своєчасне введення можливих національних заходів підтримки щодо боротьби зі спалахом вірусу COVID-19, відповідно до правил ЄС. З цією метою Комісія створила спеціальний контактний пункт для держав-членів, щоб надати їм рекомендації щодо можливостей підтримки відповідно до правил ЄС.

Детальніше в статті Євгена Дудника за посиланням:

https://ua-times.com/blogs-2/yevgen-dudnyk-hto-vidshkoduye-pidpryyemcyam-zavdani-koronovirusom-zbytky.html

Рекомендовані публікації

Додати коментар