І на ProZorro учасники торгів продовжують узгоджувати поведінку

Волинські антимонопольщики оштрафували двох фізичних осіб-підприємців на 3 тис грн. кожного за узгоджену поведінку під час проведення торгів через систему ProZorro.

Річ у тому, що Волинське тервідділення АМКУ отримавши матеріали відкритих торгів із закупівлі товарів, робіт, послуг за державні кошти за кодом ДК 10.51.4 Сир сичужний та кисломолочний сир (15542000-9 Свіжий сир, 15544000-3 Твердий сир) за двома лотами, проведених 20.01.2017 року Відділом освіти, молоді та спорту Ратнівської районної державної адміністрації для потреб навчально-виховних закладів освіти Ратнівського району на 2017 рік, виявили в діях ФОП Ліпич Л.М та ФОП Лук`янюка В.М ознаки порушення антимонопольного законодавства.

Так, обидва суб’єкти господарювання подали тендерні пропозиції, які мали подібність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті, що, на думку антимонопольщиків, не може бути пояснене будь-якими об’єктивними причинами та свідчить про обмін інформацією між ФОП Ліпич Л.М та ФОП Лук`янюком В.М під час підготовки та участі у тендері.

Також у обох підприємців не було в наявності на час проведення торгів предмету закупівлі та не було укладено відповідний договір на його закупівлю/постачання.

Однак фактором який вказав на те, що ФОП Ліпич Л.М та ФОП Лук`янюк В.М таки узгоджували свої дії стало те, що всі дії на авторизованому електронному майданчику публічних закупівель, в системі ProZorro, здійснювалися обома учасниками з однієї ІР-адреси, а отже реєстрація в системі, вхід в систему, перегляд деталей процедури, реєстрація пропозицій та завантаження документів здійснювалися з одного комп’ютера.

І хоч порушники все таки визнали свою провину, Волинське тервідділення АМКУ оштрафувало обох учасників торгів відповідно до норм чинного законодавства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар