І в Одесі антимонопольщики виявили порушення в системі Prozorro

І в Одесі антимонопольщики виявили порушення в системі Prozorro

Одеське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Айскомпані» та ФОП Калачова О.В. на 136 тис грн кожного за антиконкурентні узгоджені дії під час проведення двох торгів.

У 2017 році Спеціалізований Одеський санаторій «Салют» за допомогою системи електронних закупівель Prozorro проводив дві процедури торгів на закупівлю вершкового масла та сирного продукту.

Однак переможці у цих процедурах не були визначені, оскільки замовник відхилив всі тендерні пропозиції згідно Закону України «Про публічні закупівлі» та прийняв рішення не укладати договори по вказаних закупівлях.

У свою чергу одеські антимонопольщики, проаналізувавши матеріали відкритих торгів, виявили ознаки узгодженої поведінки між ТОВ «Айскомпані» та ФОП Калачов О.В., які брали участь у обох процедурах закупівлі.

Так, тервідділення АМКУ встановило, що ТОВ «Айскомпані» та ФОП Калачов О.В., як до проведення торгів, так і під час та після їх проведення, були пов’язані між собою, а саме: єдиним учасником ТОВ «Айскомпані» із часткою 100% у статутному капіталі є Калачов Анатолій Володимирович, в той же час ФОП Калачов О.В. це фізична особа-підприємець Калачов Олег Володимирович.

Однакові прізвища та по-батькові, панів Калачових, та місце проживання (реєстрація) за однією адресою, не можуть бути пояснені збігом обставин, а свідчать про наявність родинних зв’язків між ними.

Між обома учасниками існували сталі ділові та господарські відносини – обидва зареєстровані за однією і тією ж адресою, мають спільне обладнання та матеріально технічну базу, використовують однакові засоби зв’язку – електронні адреси обох суб’єктів господарювання зареєстровані на один і той же номер телефону, а у період з 01.01.2017 по 30.06.2017 доступ до цих електронних поштових скриньок здійснювався з однакових IP-адрес.

Також ТОВ «Айскомпані» та ФОП Калачов О.В., які б мали виступати конкурентами на торгах, завантажили свої тендерні пропозиції з однакових IP-адрес, з одного авторизованого електронного майданчика та використовували спільні електронні поштові скриньки і телефонний номер, що відповідно, на думку тервідділення АМКУ, свідчить про спільну (узгоджену) підготовку та участь обох учасників у торгах.

За результатами порівняльного аналізу цінових пропозицій обох суб’єктів господарювання було встановлено, що ФОП Калачов О.В. надав нижчу цінову пропозицію ніж ТОВ «Айскомпані», проте в складі тендерної пропозиції не надав жодного кваліфікаційного документу. Замість цього ФОП Калачов О.В. до системи Prozorro завантажив лише скановані пусті листи, які взагалі не містили жодної інформації.

Таким чином Одеське тервідділення АМКУ зробило висновок, що ТОВ «Айскомпані» та ФОП Калачов О.В. погодили свою поведінку під час підготовки та участі у торгах проведених Спеціалізованим Одеським санаторієм «Салют» та вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, тендерів.

За вказане порушення учасники і були оштрафовані органом Комітету.

Рекомендовані публікації

Додати коментар