Індустріальний парк «Енергія» першим отримав дозвіл на державну допомогу

Індустріальний парк «Енергія» першим отримав дозвіл на державну допомогу

Антимонопольний комітет України прийняв перше рішення щодо державної допомоги, яку планується надати суб’єктам господарювання в межах створення індустріального парку.

Йдеться про витрати на облаштування індустріального парку «Енергія» (м. Миколаїв) в обсязі понад 77,5 млн грн.

За результатами оцінки зазначеного заходу державної підтримки, здійсненої на підставі Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги для забезпечення розвитку регіонів та підтримки малого та середнього підприємництва, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 57, Комітет назвав умови, за яких підтримка не вважатиметься державною допомогою у розумінні Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», і за яких – може бути державною допомогою, допустимою для конкуренції.

При цьому, проект розпорядження Миколаївської міської ради, який розглядався АМКУ, передбачав значно більші обсяги державної підтримки. Однак через недостатність інформації щодо умов надання підтримки у формі звільнення суб’єктів індустріального парку «Енергія» від сплати ввізного мита (розрахунковий обсяг – 78,9 млн грн) та у формі звільнення суб’єктів індустріального парку «Енергія» від пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту (розрахунковий обсяг – 84,5 млн грн), прийняття Комітетом рішень щодо допустимості такої підтримки для конкуренції, було відкладено до отримання вичерпної інформації щодо умов її надання.

Слід зазначити, що за даними Мінекономрозвитку, станом на сьогодні до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено інформацію про 38 індустріальних (промислових) парків.

При цьому, інформацію про 14 з них до Реєстру включено вже після 02.08.2017 – дня набрання чинності Законом у повному обсязі.

Разом з цим, у Реєстрі рішень щодо державної допомоги, прийнятих Комітетом, відсутня інформація щодо прийняття ним рішень щодо допустимості надання державної підтримки жодному з зазначених індустріальних (промислових) парків.

Нагадаємо, Закон передбачає, що нова державна допомога, що підлягає повідомленню, може бути надана лише після отримання відповідного рішення АМКУ.

В іншому разі, допомога, надана без повідомлення Уповноваженого органу або в період після повідомлення, але до прийняття Уповноваженим органом рішення про допустимість державної допомоги для конкуренції, є незаконною державною допомогою.

Незаконна державна допомога, визнана недопустимою для конкуренції, підлягає припиненню та поверненню у порядку, визначеному Законом.

Довідково: протягом 2018 року АМКУ прийняв низку рішень щодо допустимості державної допомоги для конкуренції на загальну суму 2 698,0 млн грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар