Івано-Франківське тервідділення АМКУ виявило змову на торгах

Івано-Франківське тервідділення АМКУ виявило змову на торгах

ПП «РЕМДОРБУД СЕРВІС» та ТОВ «ГАЛ-РЕМДОРБУД» оштрафовані антимонопольщиками на 68 000 кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Так, у березні 2018 року Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради провело відкриті торги на закупівлю робіт з будівництва трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь.

Участь у цій закупівлі взяли декілька суб’єктів господарювання, однак увагу тервідділення АМКУ привернули лише два учасники торгів – ПП «РЕМДОРБУД СЕРВІС» та ТОВ «ГАЛ-РЕМДОРБУД».

Як вказують у відомстві, порівняльний аналіз тендерних пропозицій ПП «РЕМДОРБУД СЕРВІС» та ТОВ «ГАЛ-РЕМДОРБУД», виявив обставини, що свідчать про узгодженість поведінки вказаних суб’єктів господарювання під час підготовки та участі у цих торгах.

Зокрема, такими обставинами, за висновками антимонопольщиків, є:

  • Ведення господарської діяльності за однією адресою та використання учасниками спільного телефонного номеру;
  • Подання тендерних пропозиції в різний час та з різних IP-адрес, але відстань між цими IP-адресами становила 0 метрів;
  • Використання у господарській діяльності однієї електронної пошти;
  • Наявність спільних працівників – одна і та ж особа перебуваючи на посаді директора ПП «РЕМДОРБУД СЕРВІС» в той же час була у трудових відносинах з ТОВ «ГАЛ-РЕМДОРБУД»;
  • Надання учасниками торгів в складі своїх тендерних пропозицій документів, які, були подібними як за своїм зовнішнім оформленням, так і за змістовим наповненням.

Як зазначає орган Комітету, всі ці обставини у свої сукупності свідчать про узгодженість поведінки обох учасників.

Тому тервідділення АМКУ і визнало, що ПП «РЕМДОРБУД СЕРВІС» та ТОВ «ГАЛ-РЕМДОРБУД» вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що суб’єкти господарювання і отримали відповідний штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар