Івано-Франківське тервідділення АМКУ зацікавилось вартістю послуг перебування транспортних засобів в зоні митного контролю

Івано-Франківське тервідділення АМКУ зацікавилось вартістю послуг перебування транспортних засобів в зоні митного контролю

В результаті ПП «Присілок» отримало від антимонопольщиків обов’язкові для розгляду рекомендації.

Як з’ясувало тервідділення АМКУ, ПП «Присілок» має ознаки монопольного з часткою 100% на ринку надання послуг, пов’язаних з перебуванням автотранспортних засобів у зоні митного контролю (стоянка ТЗ) в період з 2015 року та по цей час у територіальних межах митного посту «Коломия», зоною діяльності якого є: м. Коломия, Коломийський, Снятинський, Косівський, Верховинський та Городенківський райони Івано-Франківської області.

У свою чергу суб’єкти господарювання, на території яких розміщено митний пост, самостійно встановлюють перелік та вартість послуг, які вони надають, оскільки чинним законодавством не встановлено вартість/безоплатність надання послуг на митних постах.

Однак, як встановив орган Комітету, плата за послуги стоянки ТЗ справляється підприємством не за період часу, протягом якого транспортний засіб перебуває в зоні митного контролю, а за добу.

Така плата є необґрунтованою, оскільки особа чи суб’єкт господарювання, який перебуває в зоні митного контролю, наприклад 2 год. або 23 год., сплачують за послугу стоянки ТЗ однакову плату.

Відповідно, такі дії ПП «Присілок» містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50 та пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг, пов’язаних з перебуванням транспортних засобів у зоні митного контролю, що надаються на території митного поста «Коломия», шляхом встановлення таких цін, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

І тому тервідділення АМКУ рекомендувало суб’єкту господарювання вжити заходів для припинення дій, які містять ознаки порушення, шляхом встановлення вартості послуг перебування транспортних засобів в зоні митного контролю з розрахунку за одну годину та стягненні плати за визначений період часу, протягом якого транспортний засіб фактично перебував на ньому.

Про результати розгляду цих рекомендацій ПП «Присілок» має повідомити Івано-Франківське тервідділення АМКУ в 30-ти денний термін.

Рекомендовані публікації

Додати коментар