Івано-франківські антимонопольщики викрили кількаразову змову одних і тих же учасників

Івано-франківські антимонопольщики викрили кількаразову змову одних і тих же учасників

Так, ТОВ Фірма «Калина ІФ» ЛТД оштрафовано на загальну суму в 170 000 грн та ТОВ «Енерго-Технопарк» на 50 000 грн за антиконкурентні узгодженні дії під час проведення кількох торгів.

Цього разу до викриття змови на торгах долучились працівники Управління Служби безпеки України в Закарпатській області, які провели обшуки в офісах ТОВ Фірми «Калина ІФ» ЛТД та виявили докази, що вказували на факт узгодженості дій товариства з ТОВ «Енерго-Технопарк» під час проведення кількох процедур закупівель.

А саме, обидва товариства брали участь у таких процедурах як:

  • закупівля Берегівською центральною районною лікарнею у 2015 році капітального ремонту теплових мереж Берегівської ЦРЛ;
  • закупівля Виноградівською центральною районною лікарнею у 2015 році робіт по проекту «Будівництво автономної котельні Виноградівської районної лікарні по вулиці Лікарняній 13 в м. Виноградів»;
  • закупівля Управлінням капітального будівництва Ужгородської міської ради у 2015 році будівництва міні-котельні для ДНЗ №1 по вул. Марка Вовчка, м. Ужгород;
  • закупівля Управлінням капітального будівництва Ужгородської міської ради у 2015 році реконструкції системи опалення будівель по вул. Небесної Сотні, 4, 6 та пл. Поштовій, 3 із влаштуванням автономної міні котельні в м. Ужгород;
  • закупівля державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет» у 2016 році робіт по робочому проекту «Будівництво модульної котельні з інженерними мережами для гуртожитків ДВНЗ Ужгородського національного університету по вул. Митній, 27».

Переможцем у всіх цих торгах було визнано ТОВ Фірма «Калина ІФ» ЛТД з яким замовники і укладали договори на виконання робіт.

Проте під час обшуку в ТОВ Фірми «Калина ІФ» ЛТД правоохоронці вилучили ряд документів, які були підписані директором ТОВ «Енерго-Технопарк» та завірені печаткою товариства. Також було вилучено два системних блоки співробітників фірми на яких знаходились близько 2-ох тис документів з назвою «Енерго-Технопарк».

Відповідно, проаналізувавши тендерні пропозиції обох учасників торгів, антимонопольщики встановили, що більшість документів, складених товариствами та наданих замовникам усіх вказаних торгів мають нехарактерні схожості в зовнішньому оформленні, ідентичний зміст тексту в окремих частинах документів (окрім інформації, яка безпосередньо стосується того чи іншого з учасників), застосовані однаковий розмір літер, однакові виділення жирним шрифтом тих самих частин тексту, однаковий розмір міжрядкових інтервалів, однакове розташування тексту по площині аркушу тощо.

Крім того, ТОВ Фірма «Калина ІФ» ЛТД та ТОВ «Енерго-Технопарк» надавали одній і тій самій особі доручення на отримання необхідних довідок для участі у процедурах закупівель та значали в своїх документах один і той же контактний номер телефону.

Також працівники тервідділення АМКУ встановили, що директор ТОВ Фірми «Калина ІФ» ЛТД – Микитюк Ігор Романович та засновник ТОВ «Енерго-Технопарк» – Шокалюк Олена Євгенівна перебувають у цивільному шлюбі та мають двох спільних дітей.

Таким чином, зважаючи на всі встановленні факти та обставини, Івано-Франківське тервідділення АМКУ визнало такі дії з боку обох товариств порушенням, передбаченим пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, що стосуються спотворення результатів торгів.

Обидва суб’єкти господарювання визнали, що вчинили порушення законодавства, однак все одно були оштрафовані органом Комітету на зазначену загальну суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар