ІВАНОФРАНКІВСЬКМІСЬКСВІТЛО ЗОБОВ’ЯЗАНО СКАСУВАТИ РІШЕННЯ ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ У ПРОЦЕДУРІ ЗАКУПІВЛІ ШТУЧНОЇ ЯЛИНКИ

До АМКУ оскаржувались дії комунального підприємства “Іванофранківськміськсвітло” (м. Івано-Франківськ) під час проведення процедури закупівлі – “ДК 016:2010 – 32.99.51-30.00 Вироби для новорічних і різдвяних свят (крім справжніх різдвяних ялинок), підставки під ялинки, свічки; статуетки, фігурки тварин і подібні вироби, використовувані для прикрашання місць обрядових свят; гірлянди електричні (ДК 021:2015 – 39298910-9 новорічні ялинки). Очікувана вартість закупівлі 590 000 грн.

За результатом аналізу скарги Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель встановила, що пропозиція скаржника ТОВ “Люм’єр Україна” (м. Чорноморськ, Одеська обл.) була відхилена замовником неправомірно.

Крім того Колегія АМКУ встановила, що пропозиція переможця ПП “Ялинка України” (с. Нове Село, Тернопільська обл.) не відповідала вимогам документації та повинна була бути відхилена замовником.

Не відхиливши пропозицію ПП “Ялинка України”, замовник порушив вимоги частини першої статті 29 Закону  України “Про публічні закупівлі”, згідно з якою замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів у разі, якщо вона не відповідає умовам документації. Застосувавши дискримінаційний підхід під час розгляду та оцінки пропозицій учасників процедури закупівлі, а саме: відхиливши пропозицію скаржника та не відхиливши пропозицію ПП “Ялинка України”, яка не відповідала умовам документації, та допустивши її до процедури оцінки, замовник порушив право скаржника на об’єктивний та неупереджений розгляд його пропозиції.
Зазначені дії замовника є порушенням принципів здійснення  закупівель, передбачених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів.

Керуючись статтями 8 та 18 Закону України “Про публічні закупівлі” , Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 12.12.2016 зобов’язала комунальне підприємство “Іванофранківськміськсвітло” скасувати рішення про відхилення пропозиції скаржника та визначення переможцем ПП “Ялинка України”.

Рекомендовані публікації

Додати коментар