КИЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АМКУ ОШТРАФУВАЛО ЗА НЕДОБРОСОВІСНУ КОНКУРЕНЦІЮ ТОВАРИСТВО “ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ РЕХАУ”

Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Рехау» використовувала у своїй назві та доменному імені сайту http://rehau.kiev.ua торговельні марки «РЕХАУ» та «REHAU», що належать товариству з обмеженою відповідальністю  «РЕХАУ» (ліцензіату Фірми «РЕХАУ АГ+Ко» (Німеччина), яке, в свою чергу і звернулось до АМКУ із заявою за захистом своїх прав.

На думку ТОВ «Рехау», домен сайту http://rehau.kiev.ua/ та логотип «REHAU» на стартовій сторінці складають стійке враження у відвідувачів сайту про те, що володілець сайту є структурною одиницею групи REHAU, що не відповідає дійсності.

Ще в 2010 році колегія Апеляційної палати Державного департаменту інтелектуальної власності, розглянувши заяву Фірми «РЕХАУ АГ+Ко» про визнання знака «REXAU» добре відомим в Україні, вирішила визнати, що знак «REXAU» став добре відомим в Україні відносно компанії «РЕХАУ АГ+Ко». Таким чином, з 2010 року у українського споживача існує стійкий асоційований зв’язок знаку «REXAU» саме з німецькою компанією.

Фірма «РЕХАУ АГ+Ко» не надавало своєї згоди на використання торговельних марок іншим особам, окрім ліцензіата.

Неправомірне використання торговельних марок  без дозволу (згоди)  суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати їх у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

В квітні цього року Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надавало товариству «Виробнича компанія Рехау» обов’язкові для розгляду рекомендації у місячний строк вжити заходів для усунення причин виникнення порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції і умов, що йому сприяють, шляхом вилучення з назви товариства та доменного імені сайту http://rehau.kiev.ua торговельних знаків «РЕХАУ» та «REHAU».

Проте, зазначені рекомендації ТОВ «ВК РЕХАУ» виконані не були, у зв’язку з чим, відділенням було розпочато розгляд справи, а вчора прийнято рішення про визнання дій ТОВ «ВК РЕХАУ» порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Штрафні санкції для ТОВ «ВК РЕХАУ» становлять 68 000 грн, також рішенням передбачено зобов’язання у двомісячний строк припинити порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар