Київське тервідділення АМКУ оштрафувало чотирьох «змовників»

Нещодавно київські антимонопольщики оштрафували ТОВ «АСБ Гарант» на 29 тис 500 грн, ПП «Група компаній Шериф» на 63 тис 900 грн, ПП «Територія Безпеки» на 516 грн та ТОВ «Домінант Плюс» на 68 тис грн. за змову під час торгів.

Так, у 2013 році Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення проводилась конкурсна процедура закупівлі «Послуги у сфері громадського порядку та громадської безпеки (послуги з фізичної охорони об’єктів Конценру РРТ)». В рамках цієї процедури закупівлі закуповувались послуги за тринадцятьма лотами.

Основними учасниками цієї процедури закупівлі по усіх лотах виступили ТОВ «АСБ Гарант», ПП «Група компаній Шериф», ПП «Територія Безпеки» та ТОВ «Домінант Плюс».

Переможцем за сімома лотами стало ТОВ «Домінант Плюс», переможцем за п’ятьма лотами стало ПП «Територія Безпеки», і за одним лотом ПП «Група компаній Шериф», з якими і було укладено договори про надання послуг.

Однак, як зазначають київські антимонопольщики, під час порівняльного аналізу документів, які входили до складу пропозицій конкурсних торів, ними було встановлено факт узгодженості поведінки вказаних суб’єктів господарювання при підготовці документів та участі у процедурі закупівлі.

А саме документи всіх учасників торгів мали в своєму оформленні подібності за формою та змістом.

Так, товариства у складі тендерної пропозиції подавали документи, які не вимагались замовником, брали необхідні довідки в один і той же час, про що свідчить і послідовність номерів відповідних довідок, користувались послугами однієї і тієї ж страхової компанії, хоча ринок страхових послуг є в Україні конкурентним – на ньому здійснює діяльність понад 200 страхових компаній. Також учасники торів мали спільних працівників та уповноважених представників.

Тервідділенням АМКУ було встановлено факт наявності сталих господарських відносин між учасниками торів, що вказало на обізнаність суб’єктів господарювання стосовно діяльності та фінансової спроможності один одного.

Таким чином Київське тервідділення АМКУ визнало такі дії порушенням у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосувались спотворення результатів торгів та оштрафувало всіх чотирьох учасників торгів на вказані вище суми і тепер чекає на сплату порушниками штрафів протягом двох місяців.

Рекомендовані публікації

Додати коментар